Pielgrzymowaliśmy na Jasną Górę

Read Time:1 Minute, 16 Second

W piątek i sobotę uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Piątkowe spotkanie obfitowało w wydarzenia modlitewne oraz konferencje. Referaty ks. prof. Roberta Skrzypczaka oraz prof. dr hab. Wojciecha Roszkowskiego cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych do duchowej stolicy Polski pielgrzymów z Akcji Katolickiej.

Po intelektualnej uczcie zgromadziliśmy się przy pomniku św. Jana Pawła II, gdzie wspólnie z zarządem krajowym oraz krajowym asystentem Akcji Katolickiej – biskupem świdnickim Markiem Mendykiem, zgromadziliśmy się na modlitwie i symbolicznym złożeniu kwiatów. Następnie wzięliśmy udział we Mszy św.

Piątkowe spotkanie zakończyło spotkanie z Matką Bożą Jasnogórską. Wielu członków naszego stowarzyszenia z powodu różnorodnych przeszkód uczestniczyło w Apelu Jasnogórskim za pomocą TV Trwam. Rozważania apelowe w Kaplicy Cudownego Obrazu poprowadził biskup świdnicki Marek Mendyk.

Sobota to czas spotkania w archikatedrze Świętej Rodziny. Przybyłych do świątyni pielgrzymów powtała prezes KIAK Urszula Furtak oraz bp Marek Mendyk. W spotkaniu w archikatedrze uczestniczyli przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Władze KSM reprezentowali: ks. Andrzej Lubowicki, asystent Generalny oraz Martyna Gieleta, przewodnicząca Rady Krajowej KSM. Po oficjalnych przemowach przyszedł czas na wręczenie medali Akcji Katolickiej w Polsce „Za dzieło apostolstwa”. Na zakończenie spotkania w częstochowskiej archidiecezji uformowano szyk, któremu towarzyszyła modlitwa.

Po dotarciu na Jasną Górę uczestniczyliśmy w Eucharystii – „źródle i szczycie życia chrześcijańskiego”. Mszy św. na Szczycie przewodniczył bp Marek Mendyk. Jak co roku modliliśmy się o odnowę naszego narodu oraz pokój na Ukrainie. Zawierzyliśmy się również Matce Bożej. Wsparci przyjęciem Chrystusa do swoich serc z nadzieją patrzymy w przyszłość, która rysuje w Kościele dla nas wszystkich wiele nowych wyzwań.

Renata Olczyk – wiceprezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ochrzczony Polak szkodzi planecie – aberracje Wyborczej
Next post Prezes DIAK gościem III Zjazdu Formacji Niepodległościowej