Polecamy Państwu reportaż „BAGNO” autorstwa red. Mariusza Zielke.

Read Time:3 Minute, 36 Second

Polecam Państwu mocny w przekazie reportaż „BAGNO” autorstwa dziennikarza śledczego Mariusza Zielke. Z filmu dowiadujemy się tak nie tylko tego, co sprawie pedofilii w świecie celebrytów piszczy, ale przekonujemy się, że lewicowo – liberalni dziennikarze nie są w ogóle zainteresowani wyjaśnieniem problemu patologii pedofilskiej w przypadku celebrytów. Ich w perspektywie pedofilii interesuje jedynie Kościół. Dlaczego dziennikarze „Gazety Wyborczej”, „Oko.Press”, „Newsweeka”, Onetu, „Rzeczpospolitej”, czy Sekielski Brothers Studio, w kwestii tematu pedofilii wśród celebrytów kierują się zasadą: „Tylko nie mów nikomu”, a w przypadku Kościoła grillują fejkowe tematy?

Odpowiedzi na to pytanie, zaraz na początku, udziela nam reportaż „Bagno”, kiedy to red. Mariusz Zielke stwierdza, że „Temat Kościoła jest dzisiaj hot”. Redaktora Zielke, który przez wiele lat współpracował z braćmi Sekielskimi, trudno podejrzewać o sprzyjanie Kościołowi. Ponadto, dziennikarz w swoim środowisku ma opinię typowego liberała. Dlatego trudno nazywać go sympatykiem, czy też obrońcą Kościoła katolickiego w Polsce. Z rozmowy, którą miałem okazję przeprowadzić z red. Zielke, wyłania się natomiast obraz szczerego człowieka, który bezinteresownie kocha prawdę i brzydzi się kłamstwem.

Z całą pewnością autor reportażu jest również odważnym człowiekiem. Przy okazji badania kilkudziesięciu spraw dotyczących pedofilii, natychmiast składał zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Redaktor podjął również wysiłek, „aby wyjaśnić głośne, a do dziś niewyjaśnione sprawy, przyglądał się z kamerą postępowaniu sprawców, ich przełożonych, śledczych, sądów, mediów, ofiar oraz rodzin”. Twierdzi również, że: „Materiał nikogo nie pozostawi obojętnym na ten ważny i trudny problem społeczny”. Jednocześnie żywi nadzieję na to, że reportaż otworzy nasze oczy i przyczyni się do tego, że odbiorca stanie murem za ofiarami i wyrazi swój sprzeciw wpływowym i okrutnym sprawcom. Zaznacza też, że „Bagno” jest bezkompromisowe, chyba bardzo wstrząsające”.

W reportażu słyszymy, jak redaktorzy, którzy często brylują w katolickich czasopismach, wijąc się w swych tłumaczeniach przekonują, że „W przypadku pedofilii w innych środowiskach, w ogóle generalnie nie dotykamy i ich nie podejmujemy z różnych przyczyn”. Tym samym jedynie atrakcyjne medialnie staje się epatowanie pedofilią w Kościele. Na uwagę zasługuje fakt, że walczący z pedofilią w bracia Sekielscy stosują zgoła odmienne standardy dla Kościoła.i celebrytów. „Człowiek, który nam wszystkim mówi, jaka ważna jest pedofilia w Kościele. Walka z tą pedofilią w Kościele, nagle ma ofiarę spoza Kościoła, i tej ofierze mówi – rób sobie, co chcesz z tym”. Kluczowa w tej materii wydaje się cena usług prawniczych, która wynosi 700 zł za dzień.

Chociaż wskazana kwota za usługi prawnicze powala, to jednak do polecanego przez Sekielskich mecenasa Artura Nowaka, przychodzą ludzie po pomoc. Występująca w reportażu kobieta będąca ofiarą molestowania seksualnego uważa, że pomoc ofiarom nie ma tutaj najmniejszego znaczenia. Artur Nowak jest wypromowanym przez TVN, Onet, Newsweek, Oko.Press, „Gazetę Wyborczą”, „Krytykę Polityczną” i wiele innych mediów człowiekiem, którego nikt nie sprawdził. Wspomniany adwokat reprezentuje ofiary i nieźle na tym zarabia. „Każde oskarżenie Kościoła, każdy powództwo w kierunku Kościoła, to są pieniądze dla Nowaka”, stwierdza Mariusz Zielke. O tym że red. Zielke nie wprowadza opinii publicznej w błąd, świadczy wypowiedź towarzysza Sekielskich – adwokata Artura Nowaka, który mówi otwarcie: „Pokrzywdzeni, jak zawsze będę ich reprezentował, to będą pazerni. Ja zawsze będę pazerny”.

Mecenas Nowak w swych wystąpieniach publicznych firmowanych przez Stanisława Obirka i Manuelę Gretkowską, określa Kościół katolicki instytucją szkodliwą, „organizacją przestępczą”, a Pana Jezusa bacą z Podhala. Jana Pawła II określa Nowak jako postać groteskową. „Dla mnie Wojtyła nie jest problemem jako patron pedofili, jako Jan Paweł II i czasy pedofilskiego karnawału w Kościele”, stwierdza Nowak. Opisu przyprawiania niedzielnego rosołu Janem Pawłem II, pozwolę sobie Państwu oszczędzić.

„Kościół jeszcze przez jakiś czas będzie takim hot tematem. Trzeba korzystać i dlatego piszemy” – stwierdza mecenas Nowak. Korzystając z okazji kreujący się na reprezentanta ofiar pedofilii w Kościele katolickim Nowak wykorzystując współpracę z Sekielskimi, zadbał również o to, żeby wystąpić w ich filmie „Tylko nie mów nikomu”, gdzie kreował się na ofiarę księży pedofilów. Przeciwko autorytetowi Onetu, TVN-u oraz autorowi książek na temat pedofilii w Kościele katolickim mecenasowi Nowakowi toczą się procesy, z których jednoznacznie wynika, że realizował on „plan na wyciąganie pieniędzy od ludzi”.

Polecam „BAGNO” – trudny, bolesny dziennikarski reportaż, który jednoznacznie wyjaśnia, że są obszary funkcjonowania patologii pedofilskiej, nad którymi rozpościera się parasol ochronny i promuje zmowę milczenia. To co ciśnie się na usta w momencie obejrzenia reportażu, to fakt, że na temacie omawiającym pedofilię w Kościele, można się nieźle ustawić.

Dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji katolicki Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Wołyń Pamiętamy – 80. rocznica zbrodni OUN-UPA na ludności polskiej Wołynia
Next post W Dniu Męża i Żony wspieramy Was modlitwą