Zapraszamy na nasz kolejny wakacyjny podcast „Error System”

Read Time:2 Minute, 26 Second

„Horyzont człowieka robi się tak ciasny, że już mu nie pozwala zobaczyć nawet nieba” – niniejsza wypowiedź św. Jana Pawła II otwiera kolejny nasz podcast, któremu nadaliśmy tytuł „Error System”. Informujemy o tym, jak idee, ideologie, poprawność polityczna i wyrosłe z postmodernizmu wszelkie formy negacji zdroworozsądkowego sposobu myślenia, uderzają w tradycyjną kulturę. Wydaje się, że nad chrześciajństwem/katolicyzmem spowiły się ciemne chmury, które nie pozwalają przebić racjonalności. Przedstawiciele antykultury narzucając nam dyskurs debaty chcą, aby narzuconą nam mętną i szemraną ideologią nie było widać nic, poza przytłaczającą antropologią ludzi ukrytych za „tęczową rewolucją”.

Pamiętajmy, że Kościół przetrwał wiele kultur. Natomiast dziś mierzy się z totalną antykulturą budowaną na marksizmie kulturowym. Rewolucja ta wdziera się dziś do Kościoła i chce dokonać jego demontażu. Ponadto w samym Kościele uaktywniło się wiele środowisk, w których świeccy, czy też duchowni liderzy, zamiast antropologii katolickiej, promują tęczową zmienność płci i protestantyzują Kościół. 

Widzimy jak na dłoni, że James Martin SJ promotor lgbtq stale „podgrzewa” atmosferę w mediach społecznościowych, krytykując ortodoksyjnych hierarchów. Tak było również podczas wizytacji watykańskiej w diecezji Tyler w Teksasie, gdzie urząd biskupem jest Joseph Strickland.

Biskup Strickland cieszy się dużym autorytetem w Kościele amerykańskim. Wierni nie tylko wiążą z nim olbrzymie nadzieje. Amerykanie widzą w ordynariuszu diecezji Tyler, obrońcę tradycyjnych i konserwatywnych wartości. Przypomnijmy jeszcze, że biskup Strickland, ze względu na swoją odwagę i bezpardonowość w kontekście obrony doktryny i moralności Kościoła, określany jest Clintem Eastwoodem amerykańskiego duchowieństwa. 

„Mamy głosić Jego Prawdę bez względu na sprzeciwiające się nam siły”. Tego teksański biskup uczy nie tylko swych diecezjan, ale i tych którzy śledzą jego aktywność w mediach społecznościowych w Internecie. Biskup Strickland przekonuje nam, że „Opozycja wobec Chrystusa jest tymczasowa, a nasz Zbawiciel jest wieczny”.

Narzucającym nam słuchanie tych, którzy z Kościołem nie mają nic wspólnego i chcieliby Go zmieniać według obiegowych internetowych opinii nasączonych rewolucją kulturową, przypominamy, że obraz ten jest totalnie fałszywą wizją. Przecież chirurg naczyniowy nie pyta hydraulika o sposób udrażniania żył. Jest jeszcze jedna kwestia – niezwykle istotna – na którą uwagę zwraca kard. Robert Sarah. Gwinejski purpurat przypomina, że: „Kościół nie jest stworzony do słuchania, ale do nauczania. Jest Matką i Nauczycielką, „matką” i „wychowawczynią”, która wie lepiej niż jej dzieci, w jakim kierunku należy podążać”.

Jeżeli to zrozumiemy, to z pewnością będziemy szczęśliwymi ludźmi. A prawdziwie szczęśliwy człowiek, jak twierdzi arcybiskup Fulton Sheen tak naprawdę „nie dba o to, co myślą o nim inni, ponieważ prawdziwa chwała polega raczej na sądzie Bożym niż na sądzie ludzkim”. Nie można sprzedawać tożsamości katolickiej, Kościoła, Tradycji i Chrystusa za trzydzieści srebrników jałowego spokoju. Biskup Strickland mówi nam wprost, że „Bycie prześladowanym za mówienie prawdy to zaszczyt, który każdy chrześcijanin powinien przyjąć”. Dlaczego? Dlatego, że: „To chodzenie z Jezusem Chrystusem, który jest Prawdą Wcieloną. Jeśli znamy Jezusa, łatwiej jest głosić Jego Prawdę bez względu na to, jakie siły nam się sprzeciwiają”.

Zachęcamy do wysłuchania kolejnego podcastu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post W Dniu Męża i Żony wspieramy Was modlitwą
Next post Świętujemy Wiktorię Grunwaldzką