Zapraszamy na nasz kolejny „Podcast z Mocą”

Read Time:45 Second

Dzisiejszy podkast z cyklu „Budzenie Olbrzyma” zawiera kilka uwag i odnośnie się do niemieckiej „drogi synodalnej”, której flagową postacią jest niemiecki wpływowy kardynał Reinhard Marx. Odcinek zawiera również kilka aktualnych odniesień ukazujących efekt podążania za modernistycznymi koncepcjami teologicznymi, które „rozmywają” depozyt wiary Kościoła Powszechnego.

Okoliczność, wymaga tego, by na obecną, nie tylko niemiecką „propozycję” synodalną spojrzeć przez pryzmat encykliki św. Piusa X „Pascendi dominici gregis”, w której już w 1907 r. papież zwracał uwagę wiernym, że „Zwolenników błędów należy dziś szukać nie już wśród otwartych wrogów Kościoła, ale w samym Kościele”.

W tamtym czasie św. Pius X mówił wyraźnie i zasadniczo: „Ukrywają się oni – że tak powiemy – w samym wnętrzu Kościoła; stąd też mogą być bardziej szkodliwi, bo są mniej dostrzegalni”. Konfrontując ze sobą niniejsze kwestie, rodzi się kluczowe pytanie: A jak jest obecnie? Posłuchajcie tego podcastu, a zapewne odpowiedzi staną się proste.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Homilia Franciszka wygłoszona na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych
Next post Broń Królowej – Inicjatywa modlitewna 12 sierpnia 2023