„Dopiero żyć zaczniesz, gdy umrzesz kochając” – Ks. Jan Twardowski

Read Time:1 Minute, 28 Second

Chyba nie tylko Akcja Katolicka może z perspektywy wielu wspólnie przeżytych lat powiedzieć: „Dziękujemy za wsparcie, inspiracje i poświęcony czas, Księże Prałacie”. Są tacy ludzie, gdy nawet odejdą pozostają w naszym sercu na zawsze”.

Trzy lata temu – 5️⃣.0️⃣9️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ r. odbyły sią uroczystości pogrzebowe Księdza Prałata Stanisława Iłczyka. Przywołując na myśl ten dzień, prosimy członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej oraz wszystkich, którzy osobiście poznali Księdza Stanisława, o modlitwę w Jego intencji.

W tym dniu warto przypomnieć słowa, które podczas Mszy św. pogrzebowej wygłosił Twj wikariusz, jednocześnie asystent DIAK, ks. Radosław Rychlik. „Panie pozwól mi być dobrym, przyjacielem wszystkich ludzi. Pozwól mi ofiarować ufność temu, kto cierpi i żali się; temu, kto nie wie jak zacząć; temu, kto chce się zwierzyć i nie ma do tego sił” Tymi słowami modliłeś się ks. Proboszczu codziennie rano z nami w kościele. I słowa tej modlitwy udało Ci się z łaską Bożą wcielić w życie”.

„Tylko Bóg wie ilu księżom w duchowej i materialnej biedzie pomogłeś. Tylko Bóg wie, ile godzin spędziłeś na pomocy chorym kapłanom. Tylko Bóg wie jak zabiegałeś o wsparcie księży w życiowych kłopotach”, usłyszeliśmy w wypowiedzi ks. Radosława. Rzeczywiście jest tak, jak powiedział wówczas: „Możemy Ci zazdrościć, bo udało Ci się być dobrym; przyjacielem wszystkich ludzi; umiałeś ofiarować ufność temu, kto cierpi i żali się. Umiałeś być z tym, kto nie wie jak zacząć. Słuchałeś cierpliwie tych, którzy chcieli się zwierzyć lecz nie mieli do tego sił. Niech Zmartwychwstały Chrystus, któremu przez całe życie wytrwale służyłeś wynagrodzi chwałą nieba”.

Swoją drogą, zwróćmy uwagę na to, że uroczystości pogrzebowe wieloletniego dyrektora Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, asystenta naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbyły się w liturgiczne wspomnienie Matki Teresy z Kalkuty, świętej zakonnicy bez reszty oddanej Bogu i drugiemu człowiekowi.

Janina Kawecka prezes POAK św. Wojciecha w Częstochowie

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Matka Teresa z Kalkuty – Anioł ubogich
Next post Komediodramat z nowomową w tle