Zawierzamy Kościół i siebie Matce Bożej z La Salette

Read Time:1 Minute, 4 Second

19 września 1846 r. w La Salette, we Francuskich Alpach Najświętsza Maryja Panna objawiła się pastuszkom – jedenastoletniemu Maksyminowi Giraud i prawie piętnastoletniej Melanii Calvat.

W kotlinie strumyka dzieci zobaczyły światło, do którego spadło coś podobnego do słońca. Kiedy podeszły bliżej, ujrzały Piękną Panią, która miała ukrytą twarz w dłoniach i płakała.

„Jeżeli mój lud nie zechce się poddać, będę zmuszona puścić ramię mojego Syna. Jest ono tak mocne i ciężkie, że dłużej nie mogę go podtrzymywać…” – powiedziała Matka Boża do dzieci.

Najświętsza Maryja Panna przekazała dzieciom przesłanie, które miały obwieścić całej społeczności. Dzieci,om każdemu z osobna powierzone zostały tajemnice.

Pięć lat później, 19 września 1851 r. biskup Grenoble, Philibert de Bruillard po przeprowadzeniu dokładnych i surowych badań zdarzenia, stwierdził, że objawienia w La Salette miały charakter nadprzyrodzony – „Zjawienie Najświętszej Dziewicy dwojgu pasterzom 19 września 1846 r. na jednej z gór w łańcuchu Alp, położonej w parafii La Salette, posiada wszelkie znamiona prawdy i wierni mogą w nie wierzyć bez obawy błędu”.

19 września 1851 roku Papież Pius IX zatwierdził oficjalnie publiczny kult Matki Bożej z La Salette.

Żyjmy przesłaniem Matki Bożej z La Salette. „Ach! Moje dzieci, trzeba się dobrze modlić wieczorem i rano. Jeżeli nie macie czasu, zmówcie przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś, a jeżeli będziecie mogły – módlcie się więcej”.

Renata Olczyk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Rozmowa poranka” w Radio Jasna Góra na temat sytuacji chrześcijan w Indiach
Next post „Zamach na Słowo Boże” – katolicki teolog tłumaczy Biblię w duchu lgbt