Zapraszamy do lektury kwartalnika „Senior w eterze”

Read Time:1 Minute, 10 Second

„Młodość to stan ducha”, jak mawia o. Leon Knabit. Niniejsza sentencja przyświeca bieżącemu wydaniu naszego czasopisma, które od sześciu lat dedykowane jest osobom 60+. Oczywiście zawarte w każdym numerze treści pretendują do tego, aby służyć osobom oraz instytucjom współpracującym, promującym osoby przeżywające swoją „jesień życia”.

Corocznie w dniu 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To ustanowione 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ święto motywuje nas do tego, aby jeszcze bardziej pochylić się nad światem wartości naszych wspaniałych seniorów i przekonać ich o tym, że starość Panu Bogu się udała.

Drodzy Seniorzy, nasza redakcja z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych życzy Wam samych radosnych chwil w przeżywaniu i doświadczaniu “jesieni życia”. Niech towarzyszy Wam ustawiczna świadomość tego, że Bóg jest zawsze obecny w każdym momencie Waszego życia i chce wykorzystać Wasze talenty do budowania społeczeństwa, w którym szacunek dla drugiego człowieka stanowić będzie fundament ludzkich relacji.

Obecne wydanie „Seniora w eterze” stanowi pewną formę upomnienia się o godność i szacunek osób w podeszłym wieku. Jest apelem o stworzenie nowej koncepcji społeczeństwa otwartego na potrzeby osób w podeszłym wieku, w którym przemyślano na nowo wizję cyklu życiowego i wzajemnych relacji między pokoleniami.

Zachęcając Szanownych Państwa do lektury bieżącego numeru gazety, zapraszam serdecznie na audycje radiowe „Senior w Eterze” emitowane w każdy piątek o godz. 10.35. w Radio Jasna Góra. Omawiane tam zagadnienia stanowią dopełnienie treści omawianych w naszym periodyku.

Katarzyna Dąbrowska

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dubia pięciu kardynałów
Next post Ważny głos ks. prof J. Królikowskiego w sprawie dubiów w Radio Maryja