Kardynał Burke motywuje nas do działania

Read Time:2 Minute, 17 Second

Dziś szczególnie podchodzimy do słów, które wypowiedział kardynał Raymond Leo Burke, emerytowany prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej i patron Suwerennego Zakonu Maltańskiego.

Amerykański purpurat motywuje nas do odkrycia na nowo prawdy o Kościele zawartej w stwierdzeniu „Ecclesia Militans”. Dziś Kościół Walczący powinien dawać świadectwo w walce o strzeżenie depozytu wiary, który próbuje się infekować modernistycznymi nowinkami i mentalnością protestancką.

Kardynał uczy nas trwać mimo trudności w Kościele. Co więcej, podpowiada nam, że im większy zamęt, tym bardziej powinniśmy trwać w sercu Kościoła, ukazując światu piękno katolickiej wiary. Kościół jest obecnie udręczony kryzysem, który według amerykańskiego hierarchy najgłębiej objawia się w desakralizacji i banalizacji Świętej Liturgii.

Dlatego kardynał Burke mówi nam, że troska o Kościół i wiarę katolicką jest nie tyle prawem, co obowiązkiem katolików świeckich. W opinii purpurata wspomina o tym Kodeks Prawa Kanonicznego mówiąc dokładnie, że: „W przypadkach, w których wiara jest zdradzana nawet w samym Kościele, jest tym ważniejsze by świeccy trwali przy katolickiej nauce i praktyce”. Kardynał mówi wyraźnie, że wierni świeccy powinni w końcu zrozumieć, że to nie jest coś, co mogą zrobić albo nie. „Obrona katolickiej wiary w tych czasach jest ich obowiązkiem” – podkreślił hierarcha. Kard. Raymond Burke zwraca również uwagę na to, że nigdy nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, w której katolik będzie stał w opozycji i kontestował kwestie związane z nauczaniem Kościoła na temat wiary i moralności. Dlatego odpowiada nam dokładnie, co powinniśmy zrobić by pomóc Kościołowi naszej Matce.

Kardynał Burke daje nam 10 konkretnych sposobów, dzięki którym możemy przyczynić się do zmniejszenia kryzysu w Kościele:

1. Studiuj uważnie Katechizm Kościoła Katolickiego, tak byś był gotów bronić nauczania Kościoła.

2. Stale przypominaj sobie i innym wiele objawów wiernych Chrystusowi dobrych i niezłomnych wiernych, kapłanów, biskupów.

3. Módl się często do Najświętszej Maryi Panny, staraj się naśladować jej jedność z sercem Jezusa.

4. Często w ciągu dnia wzywaj wstawiennictwa świętego Michała Archanioła, gdy widać zdecydowanie diaboliczne zaangażowanie w tworzenie coraz większego chaosu w Kościele.

5. Módl się każdego dnia za wstawiennictwem świętego Józefa, by chronił Kościół przed zamieszaniem i podziałami, które zawsze są dziełem szatana.

6. Módl się za wstawiennictwem wielkich świętych papieży, prowadzących Kościół w trudnych czasach.

7. Módl się za kardynałów, aby posiedli szczególną jasność i odwagę w myśleniu i działaniu.

8. Zachowaj spokój pamiętając, że trwamy w Chrystusie i że bramy piekielne nie przemogą Jego Kościoła. Unikaj zatem desperacji i rozpaczy, wyrażanej tak agresywnie przez świat.

9. Bądź gotów zaakceptować śmieszność, niezrozumienie, prześladowania, wygnanie a nawet śmierć, które mogą być ceną pozostawania z Chrystusem na wzór świętego Atanazego i innych wielkich świętych.

10. Pielęgnuj w sobie miłość do papieża Franciszka modląc się za niego stale i prosząc o wstawiennictwo świętego Piotra w intencji Ojca Świętego.

Pozostaje zatem odpowiedzieć na propozycję i zabrać się z zapałem do pracy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Wierni protestowali pod sosnowiecką kurią
Next post Katolicy muszą decydować rozsądnie – prezes DIAK dla „Naszego Dziennika”