Zapraszamy na konferencję „Prawda w życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II”

Read Time:1 Minute, 8 Second

Zarząd Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza Księży Asystentów, Prezesów Parafialnych Oddziałów, Członków Akcji Katolickiej, Sympatyków naszego stowarzyszenia oraz członków Klubu Częstochowskiego Seniora na konferencję „PRAWDA W ŻYCIU I NAUCZANIU ŚW. JANA PAWŁA II”, która odbędzie się w dniu 28 października 2023r. o godz. 10.00 w auli „FORUM” Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie, al. Jana Pawła II 126/130 w Częstochowie.

W ramach wydarzenia wygłoszone zostaną trzy konferencje. Wykłady wygłoszą ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Sławomir Bednarski dyrektor Domu Opieki Społecznej św. Barbary w Kleszczowie oraz dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. Nasi prelegenci w referatach odnosząc się do zagadnienia prawdy wyłożonego przez papieża w encyklice „Veritatis splendor”, odniosą się do konfrontacji zawartych w nich treści w kontekście nauczania Jana Pawła II dotyczącego osób w podeszłym wieku, aspekcie kerygmatyczni-pastoralnym oraz zmian w kulturze.

Konferencja organizowana przez Akcję Katolicką Archidiecezji Częstochowskiej wpisuje się w bogaty pogram XI Dni Kultury Chrześcijańskiej, który rozpoczęły się w Częstochowie w dniu 15 października i potrwają do 2 listopada. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo. Jak poinformowała „Niedziela”: „Wydarzenie powraca po wielu latach nieobecności. Pomysłodawcą, inicjatorem przywrócenia tradycji Dni Kultury Chrześcijańskiej w Częstochowie i koordynatorem wydarzenia jest Klub Inteligencji Katolickiej w Częstochowie”. Gratulując częstochowskiemu KIK-owi inicjatywy, zapraszamy raz jeszcze na konferencję.

Renata Olczyk – wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Świętujemy 45. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża 
Next post Troska o Polskę – komentarz prezesa DIAK na temat wyborów