Maraton różańcowy w intencji kapłanów

Read Time:1 Minute, 13 Second

W kościele Świętego Stanisława BM w Częstochowie rusza dziś inicjatywa „Maraton różańca świętego”. Wydarzenie to jest dedykowane kapłanom, którzy borykają się z kryzysem wiary. Jednak wiodącym elementem, wiążącą intencją trwającego dobę w naszej parafii różańca, jest szczególnie ważna prośba skierowana do Matki Bożej – Wychowawczyni Powołań Kapłańskich, chodzi nam o to, aby w dobie kryzysu powołań, uprosiła nam u Boga nowe, święte powołania kapłańskie.

„Żniwo wszakże wielkie, ale robotników mało. Dlatego przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny prosimy o nowych siewców Ewangelii, karmiących nas Ciałem i Krwią Pana. Jednocześnie wspieramy tych prezbiterów, którzy przeżywają jakikolwiek kryzys egzystencjalny. Ten różaniec jest także dla nich i za nich”- mówi Ewa Krawczyk prezes miejscowego POAK.

Organizatorem inicjatywy jest parafia razem z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej. Inicjatorzy spotkania modlitewnego zaprasza serdecznie wszystkich członków stowarzyszenia, należące do Parafialnych Oddziałów z terenu Częstochowy osoby, sympatyków Akcji Katolickiej. Ten maraton różańcowy w intencji nowych, świętych powołań kapłańskich oraz modlitwa za kapłanów, którzy utracili sens wiary, to odpowiedź katolickiego laikatu na słowa siostry Łucji, która przypomniała nam, że „w życiu ludzkim nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać za pomocą modlitwy różańcowej”.

Osoby związane z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy na nasz sobotni etap maratonu różańcowego (21.10.23). Jako Akcja Katolicka modlimy się za kapłanów wód godz. 8:00 do 9:00. Zapraszamy serdecznie. Łącz się z nami duchowo lub przyjdź na modlitwę różańcową.

Ewa Krawczyk 
Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Parafii Św. Stanisława BM w Częstochowie

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 39. lat temu komuniści zamordowali ks. Jerzego Popiełuszkę
Next post We Wrocławiu Lewicowi aktywiści walczą z lekcjami religii