W Warszawie obradowała Rada KIAK

Read Time:55 Second

Podczas spotkania poruszono wiele ważnych i cennych tematów dotyczących pracy Krajowego Instytutu. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej reprezentował delegat do KIAK Grzegorz Wydmuch. Spotkanie w Warszawie zostało zaplanowane na przypadającą 45. rocznicę wyboru na papieża Polaka oraz w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

Na spotkanie w Domu Formacyjnym na Warszawskich Bielanach przybyli delegaci uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył Asystent Krajowy AK biskup Marek Mendyk. Następnie wysłuchali konferencji ks. prof. Marka Starowieyskiego: „Bł. St. Starowieyski czyli o świętości człowieka świeckiego”. Delegaci przyjęli kalendarium oraz kierunki działań i formę sprawozdań za mijający rok pracy, a także zapoznali się z propozycją i organizacją VIII Ogólnopolskiego Koncertu Pieśni Patriotycznej na Zamku Królewskim w Warszawie. Na zakończenie Rady przyjęto komunikat.

Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej reprezentował delegat do KIAK Grzegorz Wydmuch. Jak podkreśla nasz delegat: „Było to niezwykle treściwe spotkanie. Szczególnie zapadło mi w pamięć świadectwo ks. prof. Marka Starowieyskiego, na temat swojego stryja, męczennika, przedwojennego członka Akcji Katolickiej, niezwykłego społecznika i bł. Stanisława Starowieyskiego”.

Dziękujemy Grzegorzowi za poświęcony czas i czekamy na zreferowanie na Radzie DIAK wyjazdu do Warszawy.

Renata Olczyk – wiceprezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Zmiany kulturowe. Dlaczego powstały? – Obejrzyj koniecznie
Next post Metodologia skali F