Jan Paweł II „Łódź ratunkowa w irracjonalnym świecie” – rozmowa Studio Częstochowa

Read Time:57 Second

W minioną sobotę w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie miała miejsce konferencja pt. „Prawda w życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II”. W gronie prelegentów znaleźli się: ks. Sławomir Bednarski – dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. św. Barbary w Kleszczowie, ks. Radosław Rychlik – asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej oraz dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Jak informuje Studio Częstochowa „Podczas konferencji słuchacze mogli zrozumieć mechanizmy posługiwania się kłamstwem i półprawdami w celu zatarcia prawdy, która jest tylko jedna, mimo, że wielu ludzi na świecie uważa inaczej. Jan Paweł II nie jest przez Polaków znany z jego wybitnej myśli filozoficznej, która jest w dzisiejszym irracjonalnym świecie prawdziwą łodzią ratunkową”.

Jak relacjonuje Artur Broncel red. naczelny Studio Częstochowa: „Nauczanie JPII idzie w parze z rozwojem nauki, ponieważ nigdy wiara chrześcijańska i nauka nie były obok siebie w sprzeczności. Jedynie ludzie złej woli posługując się kłamstwem ukazują nam, że jest inaczej”.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia reportażu „Jan Paweł II – Łódź ratunkowa w irracjonalnym świecie”. W rozmowie dwóch Panów Arturów odnajdziecie Państwo szereg cennych wskazówek demaskujących dezinformacyjną narrację na temat Jana Pawła II.

Krzysztof

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Wszyscy święci z Tobą Panem
Next post Pamiętamy o zmarłych członkach Akcji Katolickiej