Pamiętamy o zmarłych członkach Akcji Katolickiej

Read Time:2 Minute, 2 Second

W przypadające dziś liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zanurzamy się nie tylko w modlitwie, ale przede wszystkim w autentyczną rzeczywistość spotkania z tymi, którzy poprzedzili nas w pielgrzymowaniu do ojczyzny niebieskiej. Stając w tym dniu nad grobami czujemy, że na nowo odżywa nasza wiara związana z tymi, którzy odeszli tajemnicą świętych obcowania, zgłębiając jednocześnie prawdę o Bogu dawcy życia.

Z całą pewnością naszej dzisiejszej refleksji nad grobami najbliższych nie zabrakło pamięci o zmarłych członkach Akcji Katolickiej Archidiecezji oraz Księżach Asystentach. Dziękując za ich zaangażowanie, wiarę, postawę i czas, który oddali stowarzyszeniu, odwdzięczamy się modlitwą. W naszej świadomości w dniu dzisiejszym płomień modlitwy wypala w nas dług wdzięczności za wspólny dar budowania wspólnoty Akcji Katolickiej.

Papież Benedykt XVI, przypomniał nam, że: “Święci są niejako naszymi starszymi braćmi w rodzinie bożej, braćmi, którzy nas biorą za rękę i mówią: jeśli mógł ten i tamten dojść do świętości, dlaczego nie ty?” Papieskie słowa stanowią dla nas wezwanie do ponownego odkrycia w sercu Kościoła pielgrzymującego na ziemi powszechnego powołania do świętości. Tym, którzy doświadczają rzeczywistości Kościoła oczyszczającego się, ofiarujemy naszą modlitwę. Tych, którzy żyją w społeczności Kościoła triumfującego – chwalebnego – prosimy o wstawiennictwo.

Często mówimy o tym, że chrześcijańska nadzieja jest zawsze pełna nieśmiertelności. Ona przekonuje nas o tym, że jeżeli tutaj na ziemi człowiek ukształtuje swoje życie prawdą, to nie tylko będzie żył szczęśliwie podobając się Bogu, ale osiągnie przede wszystkim osiągnie świętość. A do świętości, jak mawiał arcybiskup Fulton Sheen, “prowadzi tylko jedna droga na skróty – ta, którą wybrała Maryja w Nazarecie, którą wybrali nasz Pan w Getsemani oraz dobry łotr na krzyżu: zawierzenie Bogu”.

Postawa drogi na skróty owocuje zawsze dogłębnym zrozumieniem słów: “Wiem, że Odkupiciel mój żyje i że ja zmartwychwstanę w Dzień Ostateczny”, które widnieją na nagrobku Lucjusza Bugajskiego, prezesa Akcji Katolickiej w Częstochowie, którego szczątki doczesne spoczywają na cmentarzu parafialnym w Kłobucku. Niech tekst z epitafium odznaczonego przez papieża Piusa XI Krzyżem „Pro Ecclesia et Pontifice” prezesa Bugajskiego przemawia do naszej świadomości przekonując o tym, że mieszkańcy nieba żyją, “a to my musimy umrzeć“.

Nie tylko we wspomnienie liturgiczne Wszystkich Wiernych Zmarłych, ale każdego dnia, prośmy Chrystusa, aby zmarli członkowie Akcji Katolickiej mogli cieszyć się widzeniem uszczęśliwiającym, kontemplując Boga twarzą w twarz. Niech nasza wiara utwierdzi nas w przekonaniu, że nasz Odkupiciel i my również zmartwychwstaniemy w Dniu Sądu Ostatecznego. Niech pamięć i modlitwa za zmarłych członków Akcji Katolickiej nie pozostanie bezowocnym wzruszeniem bez echa. W końcu to “oni żyją, a my musimy umrzeć“.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jan Paweł II „Łódź ratunkowa w irracjonalnym świecie” – rozmowa Studio Częstochowa
Next post Czy w Kościele są świeccy?