Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej ojczyźnie”

Read Time:1 Minute, 44 Second

Dziękuję wszystkim opiekunom i wychowawcom, którzy przygotowują młodzież, zgłaszają się do nas, by wziąć udział w tych przeglądach i festiwalach, które się odbywają w całej Polsce. (…) Cieszy nas to, że pieśni patriotyczne są swoistą wędrówką dziejów, przez którą przechodzimy – powiedziała Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W niedzielę, 12 listopada, o godz. 11.00 na Zamku Królewskim w Warszawie już po raz ósmy odbędzie się Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”. Organizatorem muzycznej inicjatywy jest Zarząd Krajowy Instytutu Akcji Katolickiej.

– Akcja Katolicka wciąż ma w swoim sercu przesłanie św. Jana Pawła II,  który jest naszym patronem, że wolność jest darem, ale także zadaniem. Świętować dar niepodległości Polski będziemy poprzez koncert, w którym wystąpią przedstawiciele szesnastu diecezji. W Gnieźnie papież Polak mówił do nas, byśmy przechowywali dziedzictwo, które otrzymaliśmy od poprzednich pokoleń. Troszczyli się o kulturę, wolność, którą poprzednie pokolenia nam wywalczyły, żebyśmy uczynili to podstawą swojego wychowania. Podejmujemy to działanieW wielu diecezjach naszej Ojczyzny realizowane są przeglądy, festiwale, konkursy. Zwieńczeniem tych wszystkich wielu inicjatyw jest koncert na Zamku Królewskim, który odbywa się pod patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To wielkie wydarzenie dla ludzi Akcji Katolickiej i dla wszystkich, którzy mają w sercu Polskę – podkreśliła Urszula Furtak.

Podejmujemy tę pracę z ochotą i radością, ale też z dozą wielkiej odpowiedzialności – mówiła prezes Akcji Katolickiej w Polsce.

– Dziękuję wszystkim opiekunom i wychowawcom, którzy przygotowują młodzież, zgłaszają się do nas, by wziąć udział w tych przeglądach i festiwalach, które się odbywają w całej Polsce. (…) Cieszy nas to, co pieśni patriotyczne, to swoista wędrówka dziejów, przez którą przechodzimy –   zaznaczyła gość „Aktualności dnia”.

Pieśni patriotyczne pokazują trudny los naszego narodu.

– Mówimy o czasach rozbioru, wojen. Wiele pieśni powstało w czasach komunistycznych. One również stały się wielkim orężem w walce z cenzurą, z propagandą. To wszystko nas dziś porywa. Wszyscy znają te stare pieśni, ale też i te najnowsze, które śpiewał chociażby Jacek Kaczmarski. Pieśni patriotyczne zbliżają pokolenia – akcentowała Urszula Furtak.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Radio Maryja i TV Trwam.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Co się mieści w Skali F?
Next post Mamy szczęście, że żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą