Dołącz do inicjatywy modlitewnej #MuremZaArcybiskupem

Read Time:1 Minute, 48 Second

Obecnie jesteśmy świadkami bezpardonowego ataku przewodniczącego Episkopatu Niemiec biskupa Georga Bätzinga na osobę arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Biskup Bätzing jest przedstawicielem radykalnie liberalnego skrzydła Episkopatu Niemiec, które promuje błogosławienie par homoseksualnych w Kościele oraz kapłaństwo kobiet.

W związku z listem przewodniczącego KEP skierowanym do Franciszka, który zawierał uwagi dotyczące niemieckiej Drogi Synodalnej, biskup Limburga zarzucił przewodniczącemu KEP „przekraczanie własnych kompetencji” i „fałszowanie” niemieckiej Drogi Synodalnej.

Papież publicznie wyraził swoje zaniepokojenie synodalnymi pomysłami Kościoła katolickiego w Niemczech. W liście opublikowanym w „Die Welt” oświadczył, że wypracowanej koncepcji Rady Synodalnej „nie da się pogodzić z sakramentalną strukturą Kościoła katolickiego”.

To samo stanowisko reprezentuje abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański z niezwykłą precyzją obnażył kłamstwa i manipulacje doktryną Kościoła przez niemieckich hierarchów. To właśnie przewodniczący KEP zwrócił uwagę Ojca Świętego na autentyczne zamiary zmiany doktryny przez członków niemieckiego episkopatu.

Ten fakt sprzeciwu wywołał falę hejtu, który rozlał się w mediach społecznościowych na Księdza Arcybiskupa. Żenujące jest to, że do bezpodstawnej krytyki przyłączyli się liberalni przedstawiciele polskiego duchowieństwa i pseudokatoliccy publicyści.

Na taki stan rzeczy nie ma naszej zgody. Dlatego z serca Polski, jako Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej, wyrażamy poparcie dla Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, zapewniając Go o naszym wsparciu modlitewnym.

Zachęcamy Państwa do włączenia się w inicjatywę #MuremZaArcybiskupem polegającą na:

Uczestnictwie we Mszy św.

Podarujmy Metropolicie Poznańskiemu nasze wsparcie także w inny sposób. Wysyłajmy na adres: kuria@archpoznan.pl nasze wyrazy wsparcia dla Księdza Arcybiskupa. Pamiętajmy też tradycyjnej formie listownej, śląc wyrazy solidarności z Pasterzem Poznańskim na adres:

Księże Arcybiskupie – Zawierzyliśmy Ciebie w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Matce Bożej na Jasnej Górze. Jesteśmy z Tobą, wspieramy Cię, modlimy się i pozdrawiamy z serca Polski, powierzając Twoją posługę Maryi – Królowej Polski.

Nade wszystko w dobie milczenia wielu Pasterzy na temat zagrożeń wynikających z przyjęcia założeń niemieckiej Drogi Synodalnej dla całego Kościoła, dziękujemy Bogu za Twoją odwagę i apostolski sprzeciw idący w parze z troską dotyczącą strzeżenia świętego depozytu wiary Kościoła.

Dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Apel Jasnogórski 26.11.2023r. – Rozważania ks. Radosław Rychlik
Next post Konferencja „Wyklęci czy błogosławieni? Postawy reprezentatywne w Kościele i państwie” poza nami