Adwent z Maryją

Read Time:1 Minute, 17 Second

Przed nami kolejny Adwent, który na nowo staje się dla nas czasem łaski i nadziei, która doprowadza nas do momentu narodzin Zbawiciela. Jednocześnie Adwent przekonuje nas o tym, że cała nasza egzystencja stanowi oczekiwanie na powtórne przyjście naszego Pana na końcu czasów. Czas Adwentu powinien każdego z nas napawać radością, która towarzyszyła Matce Boże w momencie Zwiastowania. W tym kontekście, na progu nowego roku liturgicznego, po wspólnym świętowaniu uroczystości Chrystusa Króla na Jasnej Górze, z różańcem w dłoniach prośmy Maryję, by prowadziła nas drogami Syna do Syna.

Już jutro, w pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia, rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W bieżącym roku duszpasterskim towarzyszyć nam będzie hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Idei nowego roku duszpasterskiego przyświeca „zachęcenie wiernych do bardziej świadomego i aktywnego uczestniczenia w życiu Kościoła”. W dobie rugowania wartości katolickich z życia publicznego, w czasie adwentu musimy nabrać duchowych sił, które zaowocują skutecznym czynem apostolskim.

Znany działacz Akcji Katolickiej w Brazylii Plinio Corrêa de Oliveira motywując brazylijskich katolików do aktywnego uczestnictwa we wspólnocie Kościoła, powtarzał: „Biada tym, którzy przez tchórzostwo lub egoizm milczą nie podając dobrych rad, których mogliby udzielić!” Niech jego słowa staną się dla nas motywacją do działania na niwie Kościoła, w dobie szalejącej laicyzacji, która chce uczynić z Kościoła niemego widza w kwestii oglądu i dyskusji nad współczesną rzeczywistością społeczną.

Niech rozpoczynającemu się Adwentowi towarzyszą słowa wspomnianego prezesa Akcji Katolickiej w São Paulo Plinio Corrêa de Oliveira: „Nie ma bowiem dla mnie większego celu, jak służyć sprawie katolicyzmu w tych dniach pełnych niepewności”.

Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Budzenie Olbrzyma – Wyjaśniamy inicjatywę #MuremZaArcybiskupem
Next post „Czy we mnie jest bojaźń Boża? To pytanie na tegoroczny Adwent”.