Skok z Maryją w Nowy Rok

Read Time:1 Minute, 46 Second

Dziękujemy Panu Bogu za 365 dni przeżytych w służbie dla Niepokalanej w 2023 roku. Obecnie wystartowaliśmy w kolejnym rocznym różańcowym dystansie i świadczeniu własnym życiem o wypełnianiu zobowiązań dla Niepokalanej Matki Boga. Wpatrzeni w Jasnogórską Ikonę mówimy jednym głosem: „W Twoim Sercu Maryjo, szukamy schronienia”.

Na progu Roku 2024 przypominamy niezwykle ważne słowa metropolity częstochowskiego arcybiskupa Wacława Depo, który w jednym z wykładów w Bielsku-Białej, odnosząc się do roli wiernych świeckich w Kościele, powiedział m. in.:

„Wiarygodność Kościoła w Polsce to wielka konieczność, niezbędność dla większego współuczestnictwa w życiu społecznym i narodowym. Nie wolno nam pozwolić wpędzić się w jakiś kompleks niższości”. We wspomnianym wykładzie Ksiądz Arcybiskup dopowiedział jeszcze, że: „Kościół musi bronić swych granic, których nie wolno nikomu przekroczyć”.

W tym kontekście, jako Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej musimy dokonać wszelkich starań, aby ukazać poprzez naszą działalność autentyczne oblicze Ecclesia militans. Orędownikiem niniejszego teologicznego stwierdzenia był papież Benedykt XVI. Papież powtarzał, że „Pojęcie Ecclesia militans – Kościoła wojującego – nie jest dziś modne. W rzeczywistości jednak coraz lepiej rozumiemy, że jest prawdziwe. Widzimy, że zło posługuje się w tym wieloma sposobami: okrutnymi, uciekając się do różnych form przemocy, ale też udaje dobro i w ten sposób narusza moralne fundamenty społeczeństwa”. Dlatego papież Benedykt zachęcał nas do aktywnego zaangażowania mówiąc: „Idziemy naprzód. Pan powiedział: „Odwagi, Jam zwyciężył świat”. Jesteśmy w „drużynie” Pana, a zatem w drużynie zwycięskiej.

Jako „Kościół walczący”, zdajemy sobie sprawę z tego, że „zło chce opanować świat i konieczne jest podjęcie walki ze złem”. Z pomocą i wsparciem przychodzi nam św. Augustyn, który podpowiada nam, że istotą tej walki, całą jego treścią „jest walką dwóch miłości: miłości własnej, aż do pogardzania Bogiem, i miłości Boga, aż do pogardzania sobą w męczeństwie”. To właśnie w tego rodzaju walce uczestniczymy jako członkowie Kościoła katolickiego. Uczestnicząc w tego typu batalii towarzyszy nam świadomość, że gramy przecież w zwycięskiej „drużynie” Pana, który podpowiada nam wyraźnie: „Odwagi, Jam zwyciężył świat”.

Zatem, w rozpoczynającym się Roku 2024 wychodzimy do walki grając w drużynie Matki Bożej i Jej Syna – Jezusa Chrystusa. Aż radość napawa nasze serca, kiedy ma się świadomość, że naszym poczynaniom kibicuje całe Niebo.

Artur Dąbrowski

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Rok temu odszedł do Pana Benedykt XVI
Next post Powstrzymać desakralizację