Wspieramy rolników

Read Time:1 Minute, 17 Second

Drodzy, od dawien dawna rolnicy przybywają na Jasną Górę, by podziękować Matce Bożej za plony i prosić Boga o błogosławieństwo na Godne Życie i pracę na roli. Niestety, obecnie jesteśmy świadkami spychania środowiska rolniczego na margines. Każdy z nas odmawiając codziennie modlitwę „Ojcze Nasz”, wypowiada prośbę o chleb powszedni. O ten chleb, który mamy dzięki polskim rolnikom.

Przyłączając się do protestu (oczywiście w sposób pokojowy) odmówmy różaniec w intencji rolników. I oczywiście gdzie możemy wspierajmy rolników.

Poniżej historia o której wspomniał kiedyś Prymas Polski bł. Stefan kard. Stefan Wyszyński

„Pozwólcie, dzieci Boże, że wspomnę na osobiste doświadczenia z pierwszych dni II wojny światowej. Znajdowałem się wtedy niedaleko Dęblina, na polach, w miejscowości zwanej Irena. Tak się złożyło, że spowiadałem żołnierzy w okopie.

Prosili mnie o to. Jeden z nich płakał jak dziecko i mówił mi: Proszę księdza, co ci Niemcy z nami zrobili! Pocieszałem go, jak umiałem. W pewnej odległości widziałem rolnika, który obsiewał pole zbożem. Myślałem sobie: wszyscy uciekają, wszyscy się boją, ubezpieczają, samoloty bombowe nad drogą, a ten spokojnie sieje… Gdy wyspowiadałem żołnierzy, podszedłem do niego. Spytał mnie: Ksiądz się boi? –

Odpowiedziałem: A pan się boi? Dziwię się, że pan się nie boi, bo ja się boję. Ale zastanawia mnie to, że pan wsiewa zboże w ziemię, gdy wszyscy uciekają. – A on na to: Proszę księdza, jak to zboże zostawię w spichlerzu, spłonie. A gdy je wrzucę w ziemię, wpierw czy później ktoś z niego chleb będzie jadł. Zapadła mi głęboko w pamięć przedziwna mądrość tego siewcy”.

Dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Pamiętamy o „Warszycu”
Next post Modlimy się za Księdza Radosława w dniu urodzin