Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Read Time:54 Second

13 kwietnia zmusza nas do refleksji. Obchodząc Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zobowiązani jesteśmy do szczególnego uczczenia pamięci wszystkich osób pomordowanych przez NKWD na mocy decyzji Stalina i naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 r. Sowieci przez dziesięciolecia kłamali, zaprzeczali i deziformowali na temat własnej odpowiedzialności za zbrodnię, której dpouścili się w Katyniu. Każdy człowiek, który demaskował fałszywą narrację narażony był na liczne represje za sam fakt głoszenia prawdy o zbrodni katyńskiej.

Świadek zbrodni, która nigdy nie może ulec zapomnieniu, ks. prałat Zdzisław Peszkowski pisał: -„Hitleryzm przynajmniej częściowo został nazwany, osądzony i potępiony. A bolszewizm? Nie było Norymbergi dla katynizmu i dla przestępców ze Wschodu. Bezkarne pozostają tak straszne zbrodnie jak Katyń, Miednoje, Bykownia, Kuropaty, Charków i tyle innych miejsc mordowania. W każdym z tych miejsc systematycznie strzałem w tył głowy zabijano po 250 osób każdej nocy. Następnie wrzucano do samochodów ciężarowych i zakopywano w dołach śmierci. Nikt tej zbrodni nie rozliczył”.

W tym szczególnym dniu Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej pielęgnując pamięć zbrodni katyńskiej, poleca zamordowanych oficerów Wojska Polskiego modlitwie.

Dr Artur Dąbrowski – prezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Przewodniczący KEP o poszanowaniu życia ludzkiego w fazie prenatalnej
Next post 13 kwietnia 1904 roku, Ojciec Święty Pius X ustanowił święto Matki Boskiej Częstochowskiej