Umorzona profanacja – Reportaż TV Trwam

Read Time:1 Minute, 34 Second

W czwartek 27. kwietnia w TV Trwam w materiale filmowym „Po stronie prawdy” zapoznano telewidzów ze sprawą dotyczącą umorzenia profanacji wizerunku Matki Bożej w Częstochowie. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałem reporterskim „Umorzona profanacja”, w którym obrońcy Jasnej Góry w ramach inicjatywy „Broń Królowej”, dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat umorzenia przez częstochowski sąd sprawy związanej z profanacją wizerunku przedmiotu kultu religijnego – ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Reportaż dotyczy wydanej ostatnio decyzji Sądu Okręgowego w Częstochowie, który uprawomocnił umorzenie sprawy młodego mieszkańca Warszawy dopuszczającego się podczas tzw. II marszu równości w 2019 roku obrazy uczuć religijnych osób wierzących, niosąc tęczowy wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej.

Mężczyzna trzymał obraz, na którym widniał wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej otoczony aureolą w barwach społeczności LGBT. „Siedmiokolorowa tęcza symbolizująca ruch LGBT jest sprzeczna z symbolem biblijnego Przymierza. Sugerowanie, że jest ona wyrazem sfery sacrum i ma cokolwiek wspólnego z biblijną tęczą, jest po prostu kłamstwem. „Te dwie tęcze, te dwa symbole pozostają w kulturowym konflikcie”. Stoimy na stanowisku, że „uderzenie” w wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej nie tylko narusza uczucia religijne katolików, ale jest dowodem intelektualnej aberracji profanatora, ponieważ na taki gest nie odważyli się nawet niemieccy naziści, czy też radzieccy i polscy komuniści, a jednak zrobiła to społeczność LGBT, mówi prezes DIAK, dr Artur Dąbrowski.

Prokuratura oskarżyła mężczyznę o obrazę uczuć religijnych, do których się nie przyznał. Przypominamy, że w 2021 r. sąd I instancji umorzył sprawę, twierdząc, że „podejrzany nie dopuścił się zarzucanego mu czynu”. Ponadto sąd obciążył kosztami postępowania Skarb Państwa. Prokuratura wniosła zażalenie, jednak sąd II instancji podzielił wcześniejszą linię orzeczniczą. Ze stanowiskiem sądów nie zgadza się Marcin Jakóbczyk. Prawnik i działacz pro-life nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z prowokacją środowisk LGBT wymierzoną w chrześcijan. „Przyklejanie do wizerunku Matki Bożej tęczy, która w tymże ruchu jest symbolem antywartości, jest obrazą”.

Mateusz Janik

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Zapraszamy na Wielkanocny Wieczór Organowy do Kłobucka.
Next post Pożegnaliśmy relikwie św. Jose Sacheza del Rio w kościele św. Jadwigi Królowej.