Dr Artur Dąbrowski dla Wiadomości komentuje atak nożownika na kierowcę biskupa Chrząszcza

Read Time:1 Minute, 7 Second
Źródło zdjęcia: https://wiadomosci.tvp.pl/

W niedzielę 13 listopada, przed godz. 15 w pobliżu kaplicy pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Chełmie trzydziestoletni mężczyzna zaatakował nożem kierowcę biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej Roberta Chrząszcza. Do ataku na kierowcę krakowskiego hierarchy doszło w trakcie sprawowania nabożeństwa. Raniony nożem mężczyzna z poważnymi obrażeniami w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Nożownik – mieszkaniec powiatu myślenickiego – został ujęty przez policję. W momencie zatrzymania miał ok. 3,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawca, jak ustalił portal tvp.info, nie był wcześniej notowany. Przesłuchanie oraz przedstawienie zarzutów będzie możliwe po wytrzeźwieniu. Myślenicka prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem usiłowania zabójstwa.

Źródło zdjęcia: https://wiadomosci.tvp.pl/

Komentatorzy zastanawiają się, czy przyczyną agresji na Kościół i katolików jest zaostrzający się coraz bardziej język w polityce. O komentarz do wydarzenia Wiadomości TVP poprosiły publicystę dorzeczy.pl Karola Gaca oraz prezesa Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej Artura Dąbrowskiego. W opinii red. Gaca „Platforma już dawno skręciła w lewo także pod względem światopoglądowym. W jakimś stopniu rywalizuje z lewicą o ten skrajny, najbardziej antyklerykalny elektorat. Z kolei dr Artur Dąbrowski zwrócił uwagę na fakt, że obecnie „w mediach jest lansowany obraz Kościoła, z którego wyłania się niezwykle podejrzana instytucja, względem której feruje się odgórne wyroki”. Komentatorzy zwracali uwagę na fakt wcielenia w czyn słów posła Sławomira Nitrasa, wypowiedzianych podczas Campusu Polska Przyszłości dotyczących „piłowania katolików”.

Krzysztof Król

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Zawsze dzielnie walczyć pod sztandarem Chrystusa Króla” – Forum AK na Jasnej Górze
Next post „Nie szata zdobi tolerancję”