Narodowy Marsz dla Życia

Read Time:1 Minute, 49 Second

Zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji” – napisał w swym Apelu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC. Bezpośrednią odpowiedzią na Apel przewodniczącego KEP był Narodowy Marsz Życia, który poprzedziła Msza św. o godz 11:00 w bazylice archikatedralnej Męczeństwa św. Jana Chrzciciela oraz w bazylice katedralnej pw. św. Floriana Męczennika i św. Michała Archanioła.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Życia, w niedzielę w Warszawie odbył się Narodowy Marsz Życia, któremu towarzyszyło hasło „Niech Żyje Polska!” Niedzielna inicjatywa była formą manifestacji, wyrażenia sprzeciwu wobec ataków wymierzonych w małżeństwo, rodzinę i „dzieci poczęte zagrożone aborcją”.  Przybyłe licznie na Narodowy Marsz Życia rozpoczęły swoje spotkanie o godz. 12.30 na Placu Zamkowym w Warszawie. Następnie przeszli w kierunku Placu Trzech Krzyży.

W opinii organizatorów wydarzenia inicjatywa jest formą wyrazu solidarności z poczętymi dziećmi zagrożonymi aborcją i sprzeciwem wobec ataków wymierzonych w tradycyjne małżeństwo i rodzinę. Organizatorzy Marszu: Fundacja św. Benedykta, Koalicja dla Życia i Rodziny wraz z ponad 30 organizacjami partnerskimi mówią otwarcie, że w kwestii ochrony dzieci nienarodzonych nie można być biernym widzem i stać z boku z założonymi rękami. Zwłaszcza wtedy, kiedy kwestionuje się tradycję, prawo i fundamentalne dla społeczeństwa obywatelskiego wartości.

W Narodowym Marszu Życia uczestniczyli członkowie Akcji Katolickiej oraz sympatycy naszego stowarzyszenia. Jak zauważa Marek Kroczek, członek Rady KIAK, prezes POAK z podwarszawskich Marek: „Nadzieją napawa fakt, że w Marszu udział wzięło wielu młodych ludzi, którzy deklarowali swoje przywiązanie do życia i wyrazili swoją solidarność z dziećmi poczętymi pod sercami swych matek”. „Taki stan rzeczy napawa nadzieją”, skonkludował Marek Kroczek.

W tym miejscu przypomnę jeszcze, że w miniony piątek w Sejmie RP do dalszych prac w komisji nadzwyczajnej skierowano cztery projekty zmian w prawie aborcyjnym. Dwa projekty Lewicy, jeden Koalicji Obywatelskiej oraz jeden Trzeciej Drogi (PSL/Polska 2050). Jak widać batalia o życie trwa. Jednocześnie Koalicja 13 Grudnia podnosząc temat aborcji, chce odwieść uwagę Polaków od przyjęcia i zatwierdzenia przez PE paktu migracyjnego, próby legalizacji związków osób tej samej płci i ułatwienie im procedur adopcji dzieci.

Dziękujemy Markowi Kroczkowi za nadesłane zdjęcia i serdecznie pozdrawiamy.

Artur Dąbrowski


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Święto Chrztu Polski – Wywieś flagę
Next post Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska o przymusowej relokacji