Święto Chrztu Polski – Wywieś flagę

Read Time:1 Minute, 11 Second

W nawiązaniu do promowanej przez Akcję Katolicką w Polsce i Fundację „Słowo” akcji celebrowania Święta Chrztu Polski, zachęcamy członków naszego stowarzyszenia do włączenia się w dniu 14 kwietnia akcję „Wywieś flagę”. Wywieszenie flagi państwowej w tym dniu, nie tylko podkreśla wagę tego Święta, ale ukazuje również ścisły związek naszej polskiej państwowości z chrześcijańskim duchem i przywiązaniem do wartości które przyniosła nam cywilizacja zachodnia.

Święto Chrztu Polski należy do najmłodszych świąt państwowych w Polsce. Święto ustanowił Sejm RP w dniu 22 lutego 2019 r. W swoim założeniu święto to ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r. Zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I oraz cywilizacyjną i kulturową wagę tego wydarzenia, które okazało się kluczową kwestią dla znaczenia i rozwoju naszej Ojczyzny, pamietajmy o własnej tożsamości. Niestety, jednocześnie świadkami znikomej obecności tego historycznego faktu w społecznej świadomości. Dodatkowo, w obecnym systemie edukacji dokonuje się redukcji tego święta usuwając je z podręczników nauczania przez minister Nowacką.

Jan Klawiter procedujący w Sejmie Święto Chrztu Polski, przypomina nam, że święto to „Ma nam uzmysłowić, że nie jesteśmy społeczeństwem, narodem, który wziął się ni stąd, ni zowąd, tylko, że mamy ponad 1000 lat historii, która jest mocno związana z Chrześcijaństwem. Tylko wartości chrześcijańskie, w rezultacie, mogą dać nam długotrwały rozwój cywilizacyjny”.

Zachęcamy do odsłuchania archiwalnej audycji „Budzenie Olbrzyma, w której to dr Artur Dąbrowski rozmawia z Janem Klawiterem na temat Święta Chrztu Polski.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 13 kwietnia 1904 roku, Ojciec Święty Pius X ustanowił święto Matki Boskiej Częstochowskiej
Next post Narodowy Marsz dla Życia