Dziesiąta rocznica kanonizacji Jana Pawła II

Read Time:42 Second

27. kwietnia kwietnia 2014r. papież Franciszek kanonizował św. Jana Pawła II. Dokładnie dziś mija dziesiąta rocznica kanonizacji polskiego papieża. Warto przypomnieć fakt, że uroczystość kanonizacyjna, podobnie jak i beatyfikacja w 2011 r. odbyły się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – święto ustanowione przez Jana Pawła II w 2000 roku, podczas kanonizacji siostry Faustyny, orędowniczki Bożego Miłosierdzia. W uroczystościach kanonizacyjnych uczestniczyło milion wiernych z całego świata, w tym sto tysięcy Polaków.

Proszę aby dziś członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, dziękując za dar kanonizacji papieża Jana Pawła II połączyli się ze sobą duchowo w godzinie Apelu Jasnogórskiego, zawierzając swoją pracę apostolską patronowi Akcji Katolickiej.

Boże, bogaty w miłosierdzie, z Twojej woli święty Jan Paweł II, papież, kierował całym Kościołem, spraw, prosimy, abyśmy dzięki jego nauczaniu z ufnością otworzyli nasze serca na działanie zbawczej łaski Chrystusa, jedynego Odkupiciela człowieka.

Ks. Radosław Rychlik – Asystent DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Polecamy podcast „Budzenie Olbrzyma”
Next post Dziś przypada wspomnienie św. Joanny Beretty Molli – członka Akcji Katolickiej