Redaktor Rafał Stefaniuk o lewackim terrorze na łamach „Naszego Dziennika”.

Read Time:1 Minute, 47 Second
Darmowe ilustracje Dziecko

W piątkowym wydaniu „Naszego Dziennika” z 13 maja 2022 r., w artykule „Lewacki terror” red. „Naszego Dziennika”, Rafał Stefaniuk, przypomniał nam o tym, że „Każde życie jest cenne i trzeba je bronić”. Dziennikarz odnosząc się do aktualnej sytuacji w USA, zwrócił uwagę na fakt, że Sąd Najwyższy w Stanach Zjednoczonych ma zdecydować o obaleniu precedensu aborcyjnego Roe przeciwko Wade. Dodaje przy tym, że: „Zwolennicy aborcji, tracąc merytoryczne argumenty i przegrywając z prawdą o życiu, doprowadzają do eskalacji przemocy i agresji na ulicach”.

Dziennikarz zwraca uwagę na fakt, że w Stanach Zjednoczonych dochodzi do brutalnych protestów zwolenników aborcji, którzy w brutalny sposób atakują nie tylko stróżów prawa, ale również katolickie świątynie. Bezzasadne ataki agresji i wandalizmu przybrały formę agresji podsycanej przez lobby proaborcyjne, które przemilczając oczywiste z biologicznego punktu widzenia fakty, nie chce uznać racjonalnej narracji o tym, że początek życia człowieka stanowi poczęcie. Ten fakt, „denerwuje ludzi, którzy z zabijania uczynili biznes i uśpili swoje sumienie na krzywdę nienarodzonych”, relacjonuje „Naszemu Dziennikowi”, Marzena Korzekwa -Kaliszuk, prawnik i psycholog.

Redaktor Stefaniuk podkreśla, że najchętniej oglądaną stacją informacyjną w USA Fox News poinformowała swych odbiorców, że co najmniej dwie organizacje proaborcyjne wzywają do atakowania świątyń katolickich. Ks. prof. Paweł Bortkiewicz T Chr, odnosząc się do tzw. sprawy Roe v. Wade z początku lat 70, w wyniku której Sąd Najwyższy w Stanach Zjednoczonych uznał za legalne przeprowadzenie aborcji przez cały okres ciąży, zaznaczył, że aborcja na Zachodzie stała się wydarzeniem historycznym. W kontekście dewastacji świątyń, ks. Bortkiewicz podkreśla, że: „akty agresji pod adresem Kościoła przekraczają granice demokratycznego sprzeciwu”.

Do sprawy wydarzeń w USA odniósł się dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej i rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce, który podkreślił, że: „Scenariusz amerykański jest kopią zachowań w Polsce po orzeczeniu TK z 22 października 2020 r. w sprawie zakazu aborcji dzieci poczętych podejrzanych o chorobę. Niestety, pomimo tego, że prawo federalne zakazuje tego typu protestów, rzeczniczka Białego Domu w trosce elektorat, rzeczniczka obecnej administracji USA poparła protesty pod domami sędziów SN. Zwolennicy aborcji mają przyzwolenie ze strony rządowej na łamanie prawa.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dr Artur Dąbrowski odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Next post Pamiętamy o św. Janie Pawle II w dniu urodzin