Święto Chrztu Polski, rozmowa z prezesem Fundacji Słowo – Janem Klawiterem

Read Time:1 Minute, 1 Second

W dzisiejszym wydaniu „Budzenia Olbrzyma” gościem Artura Dąbrowskiego był prezes Fundacji Słowo, członek Akcji Katolickiej, Jan Klawiter. W audycji Jan Klawiter przypomniał nam, że najmłodsze święto w Ojczyźnie ustanowił Sejm RP w dniu 22 lutego 2019 r. W swoim założeniu święto to ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”, podkreśla Jan Klawiter.

W opinii prezesa Fundacji Słowo, święto to z jednej strony powinno stanowić okazją do podjęcia refleksji nad początkiem państwa polskiego oraz odpowiedzialnością za przyszłość naszego narodu. Z drugiej strony „Święto Chrztu Polski, ma nam uzmysłowić, że nie jesteśmy społeczeństwem, narodem, który wziął się ni stąd, ni zowąd, tylko, że mamy ponad 1000 lat historii, która jest mocno związana z Chrześcijaństwem. Tylko wartości chrześcijańskie, w rezultacie, mogą dać nam długotrwały rozwój cywilizacyjny”, stwierdza Jan Klawiter.

Zachęcamy Państwa do odsłuchania dzisiejszego odcinaka „Budzenia Olbrzyma”, w którym usłyszymy wiele interesujących informacji na temat Święta Chrztu Polski.

Renata Olczyk, wiceprezes DIAK.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Zbrodnia Katyńska 1940.
Next post Wielki Czwartek.