Spektakularny sukces obrońców życia w Teksasie
W drugim po Kalifornii pod względem ludności stanie Teksas w USA mamy do czynienia z efektownym sukcesem środowisk promujących prawa dzieci nienarodzonych. W dzisiejszym artykule Spektakularny sukces na łamach “Naszego Dziennika” (16.01.2023), red. Jacek Sądej zwraca uwagę na fakt, że teksańska ustawa Texas Heartbeat Act”, chroniąca życie nienarodzonych dzieci od aborcji, w momencie kiedy wykryje się u nich bicia serca, odegrała kluczową rolę w uratowaniu tysięcy istnień. Szacuje się, że od sierpnia 2022 r. do chwili obecnej od aborcji uratowano już około 50 tys. dzieci.
“Po tym, jak Sąd Najwyższy USA obalił orzeczenie w sprawie Roe przeciwko Wade. Wcześniej wraz z wprowadzeniem „prawa dotyczącego bicia serca” zaczęła być widoczna realna ochrona życia dzieci poczętych w Teksasie” zwraca uwagę Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska. Jednocześnie prezes przypomniała, że od czasu ogłoszenia przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych decyzji o obaleniu precedensu w Teksasie weszło w życie prawo z 1923 roku, które zakazuje aborcji.
Z kolei Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina zwraca uwagę, że “przykład Teksasu pokazuje, że to zmiana prawa ma kluczowe znaczenie dla ocalenia dzieci nienarodzonych i jest to najważniejszy obszar działalności ruchu pro-life. – Prawo w Teksasie zmieniono kilka miesięcy temu i już pozwoliło to uratować blisko 50 tys. dzieci”. Ten imponujący wynik, w opinii Krzysztofa Kasprzaka “zadaje kłam wszystkim proaborcyjnym i lewicowym narracjom, według których zmiana prawa nic nie daje. Pięć miesięcy dobrego prawa uratowało tysiące nienarodzonych dzieci”.
Anna Trutowska z Fundacji PRO – Prawo do Życia wyjaśnia, że “po obaleniu obowiązującego prawa liczba aborcji w Teksasie spadła niemal do zera, co oczywiście bardzo cieszy”. “Musimy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że dobre prawo chroni życie, o ile jest przestrzegane. Obecnie w USA już ponad 50 proc. aborcji dokonuje się poprzez zastosowanie tzw. pigułek poronnych, czyli na drodze aborcji farmakologiczne” mówi “Naszemu Dziennikowi” Anna Trutowska.
Swój komentarz w sprawie zakazu aborcji w Teksasie wypowiedział dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, który stwierdził, iż zmiana prawa aborcyjnego w Teksasie zaowocowała ocaleniem dzieci. “One z pewnością po urodzeniu będą zdobywać wiedzę na temat tego, kto nie chciał, by przyszły na świat. Wierzę, że będzie to 50 tys. wyborców i sympatyków pro-life” – mówi Dąbrowski. Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej przekonuje, że w niniejszej kwestii mamy do czynienia nie tylko z triumfem prawa do życia dzieci nienarodzonych, ale z również z wygraną nad zorganizowanym przemysłem aborcyjnym.
“Zjednoczone środowiska obrońców życia, stosując zasadę organicznej pracy u podstaw, stworzyły klimat, który służył kulturze życia. Walka o prawo do życia poczętych została zaszczepiona we wszystkich obszarach współczesnej kultury, co przekonało Teksańczyków, że wartość życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci jest kwestią nadrzędną i bezdyskusyjną” – mówi “Naszemu Dziennikowi” dr Artur Dąbrowski.
Prezes Dąbrowski zwraca też uwagę, że “działania na rzecz życia w Teksasie jednoznacznie rozbijają w proch tezy aborcjonistów, którzy przez szereg lat przekonywali społeczeństwo, że legalna aborcja ratuje życie i zdrowie kobiet”. – “Ta teza – jak zauważa – jest nie tyle mitem, co iluzją, natomiast wcielona w życie przyczyniła się do finansowania lobby aborcyjnego, któremu obecnie zakręcono kurki finansowe” – konkluduje dr Artur Dąbrowski.
Krzysztof Król
Average Rating