Święta Joanna d’Arc

Read Time:53 Second

▪️W dniu dzisiejszym, 30. maja, obchodzimy liturgiczne wspomnienie świętej Joanny d’Arc – patronki męczenników, jeńców, żołnierzy, ludzi wyśmiewanych za swą pobożność, więźniów, patriotów, walczących o niepodległość.

▪️ Ta niezwykła kobieta, jest symbolem odwagi, męstwa, umiłowania ojczyzny i posłuszeństwa Chrystusowi i jego Kościołowi. W obliczu zdrady, kłamstwa pozostała wierna Chrystusowi i nawet w momencie okrutnej śmierci (spalenie na stosie) potrafiła wybaczyć tym, którzy w jej procesie kłamali.

▪️Dziś panowie z Akcji Katolickiej zawierzają jej pośrednictwu wszystkie kobiety, aby z odwagą, siłą i mocą głosiły i ukazywały we własnym środowisku prawdę o Jezusie Chrystusie i Jego Kościele.

▪️”Proszę idź do najbliższego kościoła, przynieś mi krzyż i trzymaj go na wysokości moich oczu, do momentu aż umrę. Chciałabym zawsze mieć krzyż, na którym wisiał Bóg, przed moimi oczami” – Te słowa św. Joanna d’Arc przekonują nas o tym, że nigdy nie możemy tracić Krzyża Chrystusowego sprzed naszych oczu.

Miłosierny Ojcze, święta Joanna okazała męstwo wobec nieprzyjaciół i z godnością przyjęła niesprawiedliwy – wyrok. Niech przykład jej prostej i mocnej wiary pomoże nam zachować godność w każdej sytuacji naszego życia. Przez Chrystusa naszego Pana. Amen.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Piłkarze Rakowa dziękują za mistrzostwo na Jasnej Górze
Next post „Nie można brnąć bezkrytycznie w tzw. nowoczesność”