Wielkopostny Dzień Skupienia poza nami

Read Time:1 Minute, 5 Second

Wielkopostny Dzień Skupienia Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, który odbył się 24 lutego w Radomsku w parafii św. Jadwigi Królowej, był wyjątkowym wydarzeniem, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Tradycyjnie, jak na Wielki Post przystało, nasze spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem Drogi Krzyżowej wynagradzającej za liczne profanacje Eucharystii, wizerunków Pana Jezusa, Matki Boże i świętych. Droga Krzyżowa stanowiła wprowadzenie w tematykę spotkania. Kulminacyjnym momentem spotkania była Msza św., podczas której modliliśmy się o siłę do realizacji misji apostolskiej Akcji Katolickiej. Następnie wysłuchaliśmy prelekcji dr. Artura Dąbrowskiego, który w ciekawy i inspirujący sposób przedstawił problematykę teologiczną deklaracji doktrynalnej „Fiducia supplicans” Dykasterii Nauki Wiary. Po prelekcji był czas na refleksję osobistą i wymianę myśli podczas wspólnego posiłku na plebanii.

Szczególnie cennym aspektem Dnia Skupienia była możliwość spotkania z innymi członkami Akcji Katolickiej z całej archidiecezji. Był to niezwykle cenny czas na budowanie wspólnoty, wzajemne wsparcie i dzielenie się doświadczeniem.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do kapłanów: ks. Radosława Rychlika, Antoniego Arkita, ks. Jacka Michalewskiego, ks. Pawła Wróbla.

Dzień skupienia był dla nas wszystkich cennym czasem duchowego wzrostu i umocnienia w wierze. Jesteśmy niezwykle wdzięczni Państwu za uczestnictwo w tym duchowym wydarzeniu. Żywimy nadzieję, że Państwo również z radością czekacie na kolejne spotkania Akcji Katolickiej.

Renata Olczyk – wiceprezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pamiętamy o Generale “Nilu”
Next post Rozważania Asystenta na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu