Wielki Piątek – „Krzyż to kotwica nadziei.” – św. Piotr Chryzolog

Read Time:55 Second

W wielki Piątek, kiedy rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa Chrystusa, pragniemy zwrócić się z krótką refleksją do Członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Mamy świadomość, że Wielki Piątek jest dniem zadumy, śmierci Boga oraz żałoby. To nade wszystko czas, kiedy uświadamiamy sobie ogrom grzechu i ofiary, jaką złożył Jezus Chrystus, aby odkupić ludzkość. To także czas na refleksję nad naszym życiem i nad tym, jak możemy naśladować Chrystusa w jego świadczeniu miłości, miłosierdzia i prawdy.

Członek Akcji Katolickiej powinien być przykładnym świadkiem wiary i zaangażowania w życie Kościoła. Swoją pracą oraz modlitwą daje świadectwo Chrystusowi i pomaga budować wspólnotę wiary w przestrzeni społecznej. W tym dniu dziękujemy Wam za służbę w Kościele i życzymy Wam: głębokiej wiary i umocnienia w codziennym życiu, miłości Boga i bliźniego, która będzie motywować Was do działania, mądrości i roztropności w podejmowaniu codziennych wyzwań, wytrwałości w głoszeniu Dobrej Nowiny oraz dawania świadectwa w przywiązaniu do Drzewa Krzyża, na którym zawisło Zbawienie Świata – nasz Pan Jezus Chrystus. Niech świadomość mocy płynącej z Krzyża Zbawiciela towarzyszy Wam każdego dnia.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności,
Zarząd Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Życzenia dla Księdza Radosława, Asystenta Akcji Katolickiej, z okazji Wielkiego Czwartku
Next post Wielki Piątek – „Krzyż to chwała chrześcijan” – św. Hilary z Poitiers