Polecamy najnowszy numer miesięcznika „Non Possumus. Imperatyw”.

Read Time:1 Minute, 53 Second

Od czwartku 10 lutego w salonach Empik, Inmedio, Poczcie Polskiej oraz bezpośrednio na stronie księgarni internetowej https://veritatissplendor.pl, dostępny jest najnowszy (lutowy) numer miesięcznika „Non Possumus. Imperatyw”. Tradycją jest, że w miesięczniku dla odważnych znajduje się wiele cennych i aktualnych spostrzeżeń, rzucających nowe światło na życie współczesnego Kościoła infiltrowanego również wewnętrznie przez myśl i działania zwolenników neomarksistowskiej rewolucji kulturowej.

Artykuły z niezwykłą precyzją demaskują obiegowe stereotypy na temat Kościoła, które tradycyjnie opierają się na kłamstwie i manipulacji. Redakcja, nie boi się mocnym głosem opowiedzieć o trawiącej Kościół homorewolucji, czy efektach “Wielkiego coming outu”, w Kościele katolickim w Niemczech, na skutek którego 125 osób zatrudnionych w instytucjach kościelnych w tym kraju ujawniło się jako społeczność LGBT.  Miesięcznik omawia również postulaty zaangażowanego w „drogę synodalną” niemieckiego Kościoła, który przy wsparciu większości hierarchów postuluje wyświęcanie na prezbiterów kobiet oraz uwaga – niemężczyzn. Takie treści nowomowy zawiera wypracowany w Niemczech dokument „Kobiety w posługach i urzędach w Kościele”.

Z gazety dowiemy się również, że cytowanie Biblii jest stygmatyzuje osoby homoseksualne oraz społeczność LGBT. Biblii oraz jej tradycyjnej interpretacji przypisuje się już nie tylko stosowanie „mowy nienawiści”, ale zbrodnię wojenną i zbrodnią przeciwko ludzkości. Taki kaliber przestępsta ustawiono naprzeciw matki siedmiorga dzieci, babci, lekarza, polityk, posłanki do Eduskunty z ramienia Chrześcijańskich Demokratów, Päivi Räsänen, która cytując Biblię naraziła się na proces sądowy.

Nade wszystko, przysłowiową wisienkę na torcie stanowi opublikowany wywiad z kardynałem Gerhardem Ludwigiem Müllerem „Zabójcza kampania przeciwko Benedyktowi XVI”. Niemiecki purpurat wypowiada się wprost na temat fermentu z jakim mamy do czynienia w niemieckim Kościele. Wskazuje na negatywną rolę niemieckich hierarchów w dyskredytowaniu osoby Benedykta XVI. Kardynał Müller mówi wprost o sytuacji w Niemczech: „Papież powinien tej bezmyślnej grupie, która nazywa się Niemiecką Konferencją Biskupów, udać się do Rzymu i nie wypuszczać biskupów do powierzonych im wiernych, dopóki każdy z nich nie nauczy się na pamięć III rozdziału soborowej konstytucji Lumen gentium o posłudze biskupa”.

Oczywiście w licznym gronie artykułów znajdują się niezwykle ciekawe treści. Nie umniejszając ważności któregokolwiek, z całą pewnością na szczególną uwagę zasługują artykuły: „Atak na Benedykta XVI”, „Kardynała Marxa walka z Kościołem”, „Coming out w niemieckim Kościele”, czy „Homorewolucja przeciw Kościołowi”. Jednym słowem. Polecamy Państwu dobrą lekturę. Czytajmy w wersji papierowej i elektronicznej, bo na prawdę warto wiedzieć, jak wygląda rzeczywistość.

Krzysztof Król

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Komunikat Rady Krajowej Akcji Katolickiej
Next post 71 lat temu odszedł do Pana pierwszy ordynariusz częstochowski bp Teodor Kubina.