Odeszła do Pana na wieczną wartę Bogumiła Kulik

Read Time:1 Minute, 21 Second

Jak poinformowała nas rodzina w uroczystość Wszystkich Świętych odeszła do Pana Bogumiła Kulik, która jako nastoletnia dziewczyna uczestniczyła w Powstaniu Warszawskim. Po zakończeniu Powstania była więźniem kilku niemieckich obozów. Losy powojenne sprawiły, że zamieszkała w Częstochowie. Z miastem była związana do ostatnich chwil swego życia. Pani Bogusia Kulik ps. „Wiśka” to również żołnierz Armii Krajowej i ostatni uczestnik Powstania Warszawskiego, mieszkający w Częstochowie.

Związany z naszym stowarzyszeniem wnuk Bogusławy Kulik – Łukasz Grabałowski – wspominając swoją babcię napisał na swoim Facebooku: „Jestem wdzięczny za jej wytrwałą wierność. Po pierwsze za wierność Panu Bogu, której świadectwo dawała przede wszystkim codzienną, gorliwą modlitwą, regularnym korzystaniem z sakramentów świętych. Po wtóre za przykład wierności małżeńskiej aż do śmierci – heroicznie trwałej wierności. I za wierność Ojczyźnie, której składała przysięgę wstępując w szeregi Armii Krajowej i za którą zapłaciła cenę cierpienia w powstańczej walce w 1944 roku, a także cierpienia potem w niewoli obozów. Za wierność danemu słowu, której przykład nam dawała”.

W imieniu zarządu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej łączymy się w tym trudnym czasie z Panią Marią Grabałowską i jej mężem Michałem. Szanowni Państwo, podobnie jak Wasz syn Łukasz jesteśmy przekonani, że „Pan Bóg dał Pani Bogusi wieniec chwały”. Informujemy, że pogrzeb Bogumiły Kulik odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 listopada o godz. 11.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Częstochowie.

Msza św. w intencji Śp. Bogumiły Kulik od członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej sprawowana będzie w najbliższą sobotę 5 listopada o godz. 10.00 w kościele św. Jadwigi Królowej w Radomsku, rozpoczynającej posiedzenie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej
Ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pamiętamy o zmarłych członkach Akcji Katolickiej
Next post Sejm uchylił immunitet Joannie Scheuring-Wielgus