Audycja radiowa „Senior w eterze” z udziałem ministra Stanisława Szweda

Read Time:1 Minute, 5 Second

Zachęcamy do odsłuchania audycji radiowej Akcji Katolickiej „Senior w eterze”, w której dr Artur Dąbrowski rozmawia ze Stanisławem Szwedem Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na temat aktualnej sytuacji polityki senioralnej i programach społecznych realizowanych przez rząd, samorządy oraz organizacje pozarządowe.

„Seniorzy cieszą się, że ktoś o nich myśli, że ktoś o nich dba. Podnosimy świadczenia najniższe, ale też dajemy możliwość do organizowania różnych działań. Jeżeli słyszę od seniorów, że pierwszy raz wyjechał nad morze, bo nigdy nie miał takiej możliwości, a teraz dzięki programowi Aktywni Plus taki wyjazd jest organizowany. Tam są zajęcia, tam jest rehabilitacja. Tam są zajęcia fotograficzne, tam są zajęcia malarskie, czyli różne aspiracje i co ciekawe wiele starszych osób mówi, że nigdy nie przypuszczałem, że mam taki ukryty talent, A właśnie przez takie działania te talenty się odkrywają. W ten sposób buduje się wspólnotę pomocową w której ludzie wzajemnie sobie służą wsparciem” – powiedział minister Stanisław Szwed w Radio Jasna Góra.

Zachęcam Państwa i przede wszystkim osoby 60+ do odsłuchania audycji „Senior w eterze”. W spsób szczególny zachęcam naszą wspaniałą „dojrzałą młodzież” z Klubu Częstochowskiego Seniora.

Renata Olczyk – wiceprezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów”
Next post „Eksperyment ideologiczny” – komentarz prezesa DIAK dla „Naszego Dziennika”