Nie może Ciebie zabraknąć na Pierwszym Częstochowskim Marszu Papieskim

Read Time:1 Minute, 30 Second

„Jestem. Pamiętam. Czuwam” – Niniejsze hasło przyświeca Organizatorom Pierwszego Częstochowskiego Marszu Papieskiego, który stanowi modlitewną odpowiedź mieszkańców duchowej stolicy Polski, na publiczne pomówienia i dyskredytowanie osoby św. Jana Pawła II.

W niedzielę 2. kwietnia 2023 r., w rocznicę odejścia do domu Ojca papieża Polaka, chcemy zaprosić Państwa na Marsz Papieski. Punktualnie o godz. 18.00 zgromadzimy się przy pomniku św. Jana Pawła II na Placu Daszyńskiego. Po uformowaniu szpaleru i przemówieniach, wyruszymy w procesyjnym szyku na Jasną Górę. Po drodze odmawiać będziemy różaniec święty oraz śpiewać pieśni animowane przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Mykanowa, która uświetni nasz marsz.

O godz. 20.00 uczestniczyć będziemy w Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu. Po Mszy św. o godz. 21.00 weźmiemy udział w Apelu Jasnogórskim. Zaraz po zakończeniu Apelu, w uroczystej procesji, z zapalonymi świecami udamy się pod pomnik papieża wałach jasnogórskich.

Jednocześnie informujemy, że na trasie Marszu oraz na Jasnej Górze obowiązuje bezwzględny zakaz używania symboli partyjnych i politycznych. Nasze wydarzenie ma charakter religijny. Dlatego prosimy zabrać ze sobą: różaniec, zdjęcia papieża Jana Pawła II, flagi biało-czerwone, flagi papieskie, maryjne, symbole i flagi Solidarności oraz emblematy, logotypy przynależności do organizacji Kościoła katolickiego.

„Miejcie odwagę!… Nie tę jednodniową, co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska, lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową, nie da się zepchnąć ze swego stanowiska”. Słowami wiersza Adama Asnyka, mówiącymi o odwadze, zapraszamy Cię do włączenia się w Marsz Papieski. Jan Paweł II nie tylko wywalczył nam wolność, ale pokazał jak mamy żyć. Walczył o godność człowieka. Obecnie z niniejszej godności odziera się Jana Pawła II. Dlatego bądź solidarny, bądź solidarna z Janem Pawłem II. Razem z nami na płynący na papieża z mediów hejt odpowiedz modlitwą, Eucharystią i Apelem Jasnogórskim zakończonym procesją pod pomnikiem papieskim.

W imieniu przedstawicieli inicjatywy „Broń Królowej” zapraszam serdecznie

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Zstąpienie Chrystusa do Otchłani – „Jest taka ciemność, która już jest światłością”
Next post Wolontariusze „Broń Królowej” zapraszają na Marsz Papieski