Wyślij skargę na audycję TVN24

Read Time:1 Minute, 57 Second

Jak poinformował „Nasz Dziennik” już ponad 7 tysięcy osób złożyło skargę do KRRiT na atakujący św. Jana Pawła II reportaż TVN24. Jak informuje Zenon Baranowski w artykule „Przybywa skarg”, najczęściej stawianymi zarzutami pod adresem wyemitowanego reportażu Franciszkańska 3 to brak rzetelności w materiale, atak na dobre imię św. Jana Pawła II oraz obraza uczuć religijnych.

Z artykułu dowiadujemy się, że KRRiT wszczęła postępowanie w sprawie reportażu Marcina Gutowskiego . Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski ocenił, że reportaż TVN24 stanowić mógł naruszenie art. 18 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji. W niniejszych paragrafach zakazuje się m.in. propagowania działań sprzecznych z prawem, z Polską racją stanu oraz podstaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub przemocy lub dyskryminacji” – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Jak informuje rzecznik KRRiT, obecnie prowadzone są analizy wyemitowanego materiału w celu sprawdzenia, czy doszło do naruszenia art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji. Profesor Janusz Kawecki zwraca uwagę na fakt, że postępowanie KRRiT może być długotrwałe. W związku z tym za zasadne uważa dalsze wysyłanie skarg. „W czasie trwającego postępowania powinno być widać, że przybywa tych skarg, protestów, co będzie oddziaływać na całą drogę postępowania”” – stwierdza prof. Kawecki.

Zachęceni słowami Profesora Janusza Kaweckiego zachęcamy nie tylko członków Akcji Katolickiej do dalszej formy protestu i słania skarg do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zachęcamy Państwa do zeskanowania kodu QR który zwiera stosowny dokument – Skargę do KRRiT na audycję „Czarno na białym”- reportaż „Franciszkańska 3, wyemitowany przez TVN24 w dniu 6 marca 2023 r., o godz. 20:30.

9 marca 2023 r. w sejmowej uchwale w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II, czytamy m.in.: „Nie pozwolimy zniszczyć wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje za filar zwycięstwa nad imperium zła. Papież Jan Paweł II jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów, o czym wielokrotnie przypominali w swoich wystąpieniach światowi przywódcy”.

Nasze środowisko na fakt zniesławienia osoby Ojca Świętego odpowiedziało Pierwszym Częstochowskim Marszem Papieskim i uroczystościami na Jasnej Górze w dniu 2 kwietnia br. 3 tys. uczestników uczestnicząc w uroczystym powiedziało swoje stanowcze nie, pogardzie redaktorów z Wiertniczej 166.

Zarząd Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej zachęca Państwa do wyrażenia sprzeciwu wobec manipulacji TVN.

Dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Rozmowa z prezesem Fundacji Słowo – Janem Klawiterem na temat Święta Chrztu Polski
Next post Kolejny akt profanacji w Częstochowie