Tworzymy Oddział Akcji Katolickiej w Rędzinach

Read Time:49 Second

Dziś świętujemy Dzień Pański w parafii Miłosierdzia Bożego w Rędzinach. Na zaproszenie proboszcza tutejszej parafii – ks. dra Sebastiana Kępy – zachęcaliśmy wiernych do zasilenia szeregów powstającego przy tutejszym kościele Parafialnego Oddziału AK.

Spotkanie podczas Eucharystii oraz po Mszach św. stanowiło okazję do wzajemnego ubogacenia i wymiany informacji na temat apostolstwa laikatu zrzeszonego w Akcji Katolickiej. Wspólnie spędzony czas obfitował w zapoznanie parafian z charyzmatem naszego stowarzyszenia oraz zwrócenia uwagi na fakt wyzwań ze strony współczesnej kultury negującej Ewangelię i nauczanie Kościoła.

Parafianie zostali również zaproszeni do zgłębienia wiedzy i podjęcia formacji poprzez cykliczne audycje ks. proboszcza realizowane w Radio Jasna Góra oraz audycje Akcji Katolickiej realizowane w tej samej rozgłośni przez prezesa DIAK dra Artura Dąbrowskiego.

Ksiądz proboszcz Sebastian Kępa zachęcał również parafian do śledzenia strony internetowej Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, zwrócenia uwagi na komentarze prezesa i członków DIAK w „Naszym Dzienniku”, „Trwam”, Radio Maryja” i oczywiście w Radio Jasna Góra.

Powstającą w parafii nową wspólnotę oraz jej pasterza otaczamy modlitwą.

Renata Olczyk – wiceprezes DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Inspiracje wakacyjne – Carlo Acutis
Next post Pamiętamy o Warszycu