Ludzie zmieniają czasy, czy czasy zmieniają ludzi?

Read Time:1 Minute, 9 Second

▪️👉🏻W niezwykle trudnych dla Polski czasach, kościół na warszawskim Żoliborzu, gromadził rzesze ludzi, które przybywały do świątyni po to, by usłyszeć, że: -„Ludzi mówiących o prawdzie nie trzeba wielu”.

▪️👉🏻Ludziom których okradziono z godności i nadziei ks. Jerzy Popiełuszko w bardzo przystępny sposób powtarzał że: słów kłamstwa zawsze musi być dużo, że kłamstwo ciągle się zmienia, tak, jak zmienia się towar na półkach sklepowych w celu uatrakcyjnienia. Dodatkowo zabiega się o to, by kłamstwo zawsze było świeże i kusiło człowieka swą atrakcyjnością.

▪️👉🏻„By oponować całą technikę zaprogramowanego kłamstwa trzeba wielu ludzi”. A przecież” tak wielu ludzi nie trzeba by głosić prawdę”, powtarzał ks. Popiełuszko. Miłość i prawda umieszczone w akcie polegającym na przezwyciężaniu zła i kłamstwa poprzez promocję dobra i wierność prawdzie. To jest autentyczny fundament życia.

▪️👉🏻Ksiądz Jerzy wyjaśniał także, że w człowieku tkwi żywe i naturalne pragnienie poszukiwania prawdy. Dlatego twierdził, że: „Prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną ustawą”, a kłamstwo „potrafi jedynie ginąć szybką śmiercią”.

▪️👉🏻„Musimy nauczyć się odróżniać kłamstwo od prawdy”, chociaż z pewnością „nie jest to łatwe w czasach, w których żyjemy”. Dziś osławiony termin: „seanse nienawiści”, zastąpiono nowym uknutym na potrzeby czasu zwrotem: „mowa nienawiści”. W tej perspektywie musimy „wypowiadać prawdę, gdy inni milczą”. Musimy mimo wszystko „stać przy prawdzie, choćby miała ona wiele kosztować”. Bo przecież „za prawdę się płaci, tylko plewy nic nie kosztują”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Modlimy się za biskupa Josepha Stricklanda
Next post Zmiana terminu emisji audycji „Senior w eterze”