Konferencja naukowa „Kościele, co myślisz o sobie?” w Muzeum Niepodległości w Warszawie

Read Time:1 Minute, 12 Second

W miniony czwartek 24 sierpnia w Muzeum Niepodległości w Warszawie miała miejsce konferencja naukowa „Kościele, co myślisz o sobie?”.

Wydarzenie to zostało zorganizowane z okazji 85. rocznicy urodzin oraz 60. rocznicy święceń kapłańskich biskupa seniora diecezji drohiczyńskiej Antoniego Pacyfika Dydycza. „Konferencję otworzył dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie Tadeusz Skoczek. Następnie prelegenci wygłosili swoje referaty. O wartościach chrześcijańskich w wychowaniu dzieci i młodzieży mówił minister prof. Przemysław Czarnek, natomiast temat zaangażowania chrześcijan w życie społeczne jako obowiązku sumienia podjął teolog ks. prof. Henryk Skorowski. „Wytyczne dla teologii laikatu w konfrontacji z tezami rewolucji kulturowej” – to temat wystąpienia dr. Artura Dąbrowskiego. O specyfice religijności diecezji drohiczyńskiej opowiedział ks. prof. Tadeusz Syczewski”.

W trakcie uroczystości minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odznaczył bp. Dydycza medalem „Zasłużony dla Nauki Polskiej Sapientia et Veritas”. Staraniem Wydawnictwa Muzeum Niepodległości w Warszawie ukazała się publikacja „Populis Tuus – hereditas Tua. Lud Twój – dziedzictwem Twoim” – Prace dedykowane Jubilatowi bp Antoniemu Pacyfikowi Dydyczowi.

Premiera książki miała miejsce 24 sierpnia Muzeum Niepodległości w Warszawie podczas konferencji „Kościele co myślisz o sobie?”  Miło nam zakomunikować, że w gronie z twórców książki znalazł się również dr Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji częstochowskiej.

Żywimy nadzieję, że tekst „Potwierdzamy naszą chrześcijańską tożsamość i Odnawiamy wolę realizacji naszego powołania i misji wiernych świeckich w Kościele”, zostanie zreferowany Podczas spotkania informacyjnego Akcji Katolickiej naszej archidiecezji.

To miło, że w zbiorach Muzeum Niepodległości w Warszawie pozostanie dla potomnych ślad z działalności naszego stowarzyszenia.

Ks. Radosław Rychlik – asystent DIAK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dziewiąty dzień nowenny przed uroczystością NMP Częstochowskiej
Next post Świętujemy z Matką Bożą