Ruszamy z Orszakiem za trzy godziny

Read Time:54 Second

Dzisiejszą uroczystość Objawienia Pańskiego opatrujemy komentarzem arcybiskupa arcybiskup Fultona Sheena: „Człowiek nie może pokochać czegoś, czego nie może przytulić, a wszechświat jest zbyt duży i nieporęczny. Ale odkąd Bóg stał się niemowlęciem owiniętym w pieluszki i złożonym w żłobie, człowiek może mówić: „Oto Emmanuel – Bóg z nami”.

Po ubiegłorocznym wirtualnym Orszaku, wracamy do kontynuowania naszej tradycji. Za niespełna trzy godziny rozpoczniemy nasz kolorowy korowód Eucharystią w kościele św. Marcina w Kłobucku. Następnie zaraz po Mszy św. o 12.00, w uroczystym korowodzie za Świętą Rodziną pośród śpiewu kolęd ruszymy ulicami Kłobucka, dając świadectwo o tym, że: „Człowiek nie może pokochać czegoś, czego nie może przytulić”, dlatego Bóg stał się małym niemowlęciem, by każdy z nas mógł się do Niego przytulić, pokochać Go i odczuć, że jest Emmanuelem, Bogiem z nami.

Jak widać na zdjęciu, Trzej Mędrcy są już w drodze i o godz. 12.00 pokłonią się Jezusowi w Kościele podczas Mszy św. Następnie za Józefem, Maryją i Jezusem, pośród wspólnie śpiewanych Kolęd, poprowadzą Orszak ulicami Kłobucka. W imieniu Organizatorów zapraszamy serdecznie seniorów, osoby samotne, rodziny i dzieci na wspólne świętowanie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Częstochowa murem za pomnikiem ks. Piotra Skargi.
Next post Dziś o 15.00 oficjalny start naszej strony.