Rozprawa sądowa ks. Dariusza Oko w Kolonii odroczona.

Read Time:2 Minute, 51 Second

Jak informowały nie tylko polskie media ks. dr hab. Dariusz Oko, decyzją Sądu w Kolonii został uznany za winnego podżegania do nienawiści. Na duchownego, jednocześnie nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, nałożono grzywnę w wysokości 4 800 euro, którą może zamienić na 120 dni aresztu. Spór sądowy dotyczy treści zawartych w opublikowanym przez ks. Oko artykule, który ukazał się w magazynie „Thelogisches”. W publikacji ks. Oko zwrócił uwagę na działania umocowanej w Kościele „zorganizowanej grupy przestępczej, połączonej z praktykami homoseksualnymi, która działa na szkodę nieletnich i wykorzystuje zależnych od niej kleryków”. Razem z ks. Oko skazany został również ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

Do procesu oraz skazania ks. Oko i ks. Stöhra doprowadził wspierający jawnie LGBT i związki homoseksualne w Kościele monachijski duchowny, ks. Wolfgang Rothe. Duchowny powiadamiając prokuraturę zwracał uwagę na fakt, że artykuł polskiego księdza zawierał w sobie treści „homofobiczne”, za pomocą których dokonał stygmatyzacji osób nieheteronormatywnych należących do Kościoła katolickiego. Kim jest ks. Rothe? Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku ks. Wolfgang Rothe przedstawia się sam w niezwykle interesujący sposób, pisząc o sobie: „Katolicki ksiądz, teolog i kanonista oraz entuzjasta Whisky („Wikariusz Whisky”)”. Jak widać krąg zainteresowań i posługi duszpasterskiej ks. Wolfganga jest niezwykle bogaty. Duszpasterskie zadania mają wyraźnie wytyczony kurs, rozpoczynają się od zwykłej flaszki Whisky, a kończą na wspieraniu i promowaniu ideologii LGBT w Kościele.

Żeby oddać cześć prawdzie, dopowiem tylko tyle, że kolejnym filarem posługi duszpasterskiej duchownego, który posadził ks. Oko na ławie oskarżonych, jest pisanie książek. Wspomnę tutaj o trzech ciekawych tytułach. Pierwszy z nich to „Whisky-Wallfahrten II: Ein weiterer spiritueller Reiseführer durch Schottland”. W swym dziele autor wyjaśnia, że tradycyjna szkocka whisky jest doskonałym przewodnikiem po duchowości chrześcijaństwa iroszkockiego i otwiera ludzki byt na rozumienie wartości wypływających ze zrównoważonego klimatu. W drugiej z książek noszącej tytuł „Missbrauchte Kirche”, „Wikariusz Whisky” zaznacza, że publikacja stanowi ostateczny rozbrat z katolicką moralnością seksualną oraz jej zwolennikami. Trzecia publikacja „Gewollt. Geleibt. Gesegnet” ks. Rothe odnosi się do aktualnie głoszonych w Kościele treści. Autor stwierdza tutaj m.in.: „Bóg kocha wszystkich” – takie zdania często słyszy się w kościele, ale wydaje się, że nie odnoszą się one do wszystkich. Na przykład każdy, kto nie określa się jako mężczyzna lub kobieta lub żyje w związku homoseksualnym, jest szybko postrzegany, dewaluowany i wykluczany”.

Jak widać zadowolony z siebie entuzjasta Whisky i promotor ideologii LGBT, niczym inkwizytor namierza osoby, które nie poddały się dyktatowi nowomowy i duchowi czasu, by zakneblować im usta. Sam natomiast zaangażowany jest przekształcanie Kościoła w jakąś bliżej niedoprecyzowaną formę świeckiej społeczności, która depozyt wiary, zamienia na wierność chwilowej modzie oraz iluzji. Wielebny Rothe jest dokładnym zaprzeczeniem postawy dialogu i rzeczowej debaty. Jako prawnik nie szukał rozwiązania problemu na gruncie Kościelnym. Wydał swych współbraci w kapłaństwie na łup władzy świeckiej. Rozumiem, że znany z błogosławienia par homoseksualnych Rothe oburzył się na publikację ks. Oko, ponieważ w zamieszczonym w „Thelogisches” artykule polski duchowny podważył bezpośrednio wyznawane przez niego ideologiczne dogmaty.

W nadesłanej do Akcji Katolickiej korespondencji ks. Dariusz Oko poinformował nas o tym, że rozprawa sądowa w Kolonii zaplanowana na piątek 11 lutego została odwołana. Kolejny termin rozprawy przewidziany jest najprawdopodobniej za 2-3 miesiące. My ze swojej strony apelujemy do Państwa o modlitwę w intencji ks. prof. Dariusza Oko oraz ks. prof. Johannesa Stöhra. Jako katolicy, a więc również ludzie czynu, prosimy o podpisanie petycji na stronie. Obecnie podpisy złożyło już ponad 73 tysiące osób.


https://bronmyksiedzaoko.pl/

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Do więzienia za ochronę życia.
Next post Jose Luis Sanchez del Rio – święty, bohater, Cristero.