Proaborcyjna Noc Kryształowa

Read Time:3 Minute, 8 Second
Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/CompassCareCommunity

Jak poinformował w czwartkowym wydaniu z 23. czerwca 2022 r. , liczne ośrodki pro-life pomagające kobietom oczekującym narodzin dzieci są nie tylko nękane aktami wandalizmu dokonanymi przez zwolenników aborcji, ale także są szykanowane przez administrację stanową w USA.

Zwolennicy aborcji zdewastowali i podpalili placówkę CompassCare w Buffalo. Sprawcy w ten sposób próbowali zastraszyć i powstrzymać osoby związane z CompassCare przed niesieniem pomocy kobietom w stanie błogosławionym oraz dzieciom poczętym. Oprawcy po podpaleniu budynku oraz wybiciu okien w recepcji i gabinetach pielęgniarskich pozostawili na budynku napis w formie graffiti, nawiązujący do proaborcyjnej grupy terrorystycznej Jane’s Revenge, które brzmi: „Jane Was Here” („Tu była Jane)”.

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/CompassCareCommunity

Jak informują media rannych zostało dwóch strażaków, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Policja prowadzi śledztwo zmierzające do pociągnięcia do odpowiedzialności osób odpowiedzialnych za akt terroryzmu. W zamieszczonym w mediach społecznościowych wpisie prezes CompassCare Jim Harden zapewnił, że ośrodek zostanie odbudowany i będzie służyć ludziom. Jednocześnie Harden domagał się wyciągnięcia konsekwencji prawnych w wobec osób odpowiedzialnych za napaść.

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/CompassCareCommunity

To jest proaborcyjna Noc Kryształowa. Przez to nie będziemy mogli zadbać o potrzeby kobiet w nieplanowanej ciąży, a dzieci będą umierać – wyartykułował Jim Harden. Harden zapewnił jednocześnie, że po przejawie agresji zarówno morale, jak i odwaga zespołu pielęgniarskiego zyskały na znaczeniu. Warto zaznaczyć, że grupa proaborcyjnych aktywistów Jane’s Revenge przyznała się do przeprowadzenia licznych ataków na organizacje pro-life, w tym do ataku na Wisconsin Family Action w maju i za oblanie czerwoną farbą centrum dla kobiet w ciąży w Waszyngtonie”.

Zarówno prezydent USA Joe Biden, jak i gubernator Nowego Jorku Hochul oraz Demokraci nie odnieśli się do tego aktu terrorystycznego. Po prostu milczą w tej materii, odmawiając potępienia przemocy wobec ośrodków obrony życia. Jim Harden, w przekazie do mediów powiedział m. in.: Nie wyobrażam sobie, aby wymierny procent populacji opowiadał się za bombardowaniem ośrodków w których udziela się pomocy kobietom w ciąży. Co powstrzymuje tych polityków przed potępieniem przemocy? Czy to aborcyjna w Ameryce „Noc Kryształowa”? „Noc Kryształowa” stała się źródłem nazistowskiej przemocy wobec Żydów z powodu współudziału w milczeniu politycznie potężnych polityków i braku publicznego oburzenia.

Atak na ośrodek CompassCare to wyraz „tolerancji” lewicowych aktywistów, którzy na skutek przecieku informacji z Sądu Najwyższego USA, który ostatecznie uchylił orzeczenie w sprawie Roe przeciwko Wade z 1973 r. Taki stan prawny otwiera możliwość zakazu aborcji w poszczególnych stanach. W oczekiwaniu na decyzję Sądu Najwyższego USA, prawo do ochrony życia zatwierdziło już kilka stanów, a w ich ślady może pójść ok. 30 innych. Decyzja w sprawie Roe vs. Wade oraz wydane w 1992 r. orzeczenie w sprawie Planned Parenthood vs. Casey, potwierdzające prawo do aborcji, były błędne w dniu podjęcia decyzji i muszą zostać uchylone.

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/CompassCareCommunity

W związku z podpaleniem placówki CompassCare w Buffalo wystosowano petycję, która nie tylko umożliwia wyrażenie swojego oburzenia z zaistniałej sytuacji, ale zawiera żądaniem tego, aby przywódcy polityczni USA jednoznacznie potępili przemoc wobec ośrodków pro-life. Po prawie 50. latach Amerykanie opowiadają się za życiem.
Z całą pewnością to właśnie ten fakt powoduje największą frustrację w środowiskach lewackich, które nie wahają się postępować jak rasowi terroryści podpalając ośrodki organizacji pro-life i stosując słowną lub fizyczną przemoc wobec obrońców życia.

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej nie tylko kibicuje inicjatywom amerykańskich organizacji pro-life, ale w sposób szczególny zawierza Czarnej Madonnie wszystkie przedsięwzięcia chroniące życie od poczęcia do naturalnej śmierci w USA. Jesteśmy blisko tych, którzy w USA wspierają kobiety, rodziny i pomagają przyjść na świat dzieciom. Jednocześnie żywimy nadzieję, że szacunek dla prawa, z którego słyną Stany Zjednoczone, zaowocuje uznaniem decyzji Sądu Najwyższego USA uchylającego orzeczenie w sprawie Roe przeciwko Wade z 1973 r. w środowiskach proaborcyjnych.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „W końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje”
Next post Warszyc – człowiek, który padał na kolana jedynie przed Bogiem