Uchwała dyskryminująca lekcje religii pod lupą częstochowskiej prokuratury

Read Time:53 Second

Od kilku dni jesteśmy świadkami ponownego grillowania w mediach sprawy dotyczącej słynnej uchwały radnych lewicy z Częstochowy dotyczącej finansowania lekcji religii.

Oczywiście lewicowo-liberalne media specjalizujące się w kościelnym hejcie, dysponując wiedzą powszechnie dostępną od ponad miesiąca, dopiero na początku Wielkiego Postu zdecydowały się upublicznić opinii publicznej powszechnie znaną kwestię, że sprawą zajmować się będzie Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Prokurator Generalny.

Lewicowo-liberalne media odwołując się na „Gazetę Wyborczą” informują, że to „dr Dąbrowski powiadomił o sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich, a także ministra sprawiedliwości, prokuratora krajowego Zbigniewa Ziobrę”.

Badający sprawę lewicowi dziennikarze podkreślają również, że prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej na łamach „Naszego Dziennika”, Telewizji Trwam oraz Radia Maryja, podważał zasadność uchwały radnych lewicy tłumacząc, że jest ona niewykonalna, gdyż godzi we wszystkie podstawowe umowy międzynarodowe, konstytucję, kodeks pracy, a także etykę pracy.

W chwili obecnej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przesłał sprawę do prokuratury. Uchwałę Rady w sprawie apelu o likwidację finansowania z budżetu miasta zajęć religii oraz jej uzasadnienie bada częstochowska prokuratura na podstawie art. 69 par. 1 art. 70 prawa o prokuraturze.

Krzysztof Król

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pamiętamy o gen. Auguście Emilu Fieldorfie “Nilu”
Next post Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu