Bluźniercza wystawa w Parlamencie Europejskim

Read Time:2 Minute, 29 Second

W Parlamencie Europejskim mamy do czynienia z kolejną prowokacją wymierzoną w chrześcijan. Feministka, działaczka Szwedzkiej Partii Lewicy do PE Malin Björk drogą elektroniczną zaprosiła deputowanych do PE oraz pracowników na wystawę. W mailu napisała: „Drodzy przyjaciele, z okazji szwedzkiej prezydencji w Radzie Europejskiej zaprosiłem artystkę-fotografkę Elisabeth Ohlson do pokazania kilku jej prac. Wszystkie prace, które wybrała do tego programu, mają motyw LGBTQI lub w inny sposób inkluzywny, dotyczący praw człowieka”.

Do wiadomości eurodeputowana dołączyła zaproszenie na inaugurację wystawy na którym widniały dwa obrazy. Jeden przedstawiał łódź z imigrantami zbliżającymi się do statku z żołnierzami. Drugi osobę Jezusa Chrystusem w otoczeniu apostołów przebranych w stroje sadomasochistycznych niewolników. Szydzenie z Syna Bożego i apostołów jest okazją do tego, aby w Parlamencie Europejskim celebrować szwedzką prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.

Wystawę krytykują polscy i zagraniczni przedstawiciele Parlamentu Europejskiego. Eurodeputowana Swego oburzenia nie kryje eurodeputowana Izabela Kloc, mówiąc: „Niestety to, co wydaje się niedopuszczalne w świecie ludzi cywilizowanych jest jak najbardziej na miejscu dla propagatorów tzw. europejskich wartości, które w wydaniu serwowanym przez lewicę okazują się wręcz antytezą chrześcijańskich korzeni Europy”. Również europoseł związana z włoską Ligą Północną Lega Maria Veronica Rossi, twierdzi, że: „Wykorzystywanie religii jest niedopuszczalnym brakiem szacunku dla milionów wiernych w całej Europie” i jest nieuzasadnioną prowokacją.

Jest rzeczą karygodną, aby Parlament Europejski był gospodarzem wystawy o tak bluźnierczym, obraźliwym i godzącym w uczucia religijne podtekście. Dwanaście fotografii wykonanych przez Elisabeth Ohlson Wallin szwedzką homoseksualną artystkę Elisabeth Ohlson, to nie tylko przedstawienie na jednym fotogramie zdjęcia przedstawiającego zmartwychwstałego Chrystusa otoczonego mężczyznami ubranych w skórzane stroje stylu sado-maso. Inne zdjęcia ukazują dwóch nagich mężczyzn w sytuacji intymnej, jeden z nich rozpięty jest w pozie ukrzyżowanego Jezusa.

Elisabeth Ohlson odnosząc się do lawiny krytyki, która na nią spadła stwierdziła lakonicznie, że jej prace mają jedynie zwrócić uwagę na prawa osób LGBT i wspierać je. Zaznaczyła również, że istnieje wiele obrazów Jezusa z osobami heteroseksualnymi. -„Miliony, miliardy obrazów sławnych artystów, a to tylko dwanaście zdjęć Jezusa kochającego prawa LGBT, więc dwanaście zdjęć nie powinno ich tak przerażać”, stwierdziła Ohlson.

Jak podała agencja CNA: „Artystka ma [długą] historię tworzenia bluźnierczych dzieł sztuki, która sięga dziesięcioleci. Począwszy od 1998 roku, kiedy objechała Szwecję z wystawą Ecce Homo, która zawierała kilka bluźnierczych przedstawień Chrystusa promujących homoseksualizm, transpłciowość i fetyszyzm BDSM. Wystawa była prezentowana w wielu kościołach pozostających w komunii z Luterańskim Kościołem Szwecji”.

Warto przypomnieć, że Parlament Europejski przez wiele lat nie wydawał zgody na umieszczenie w nim bożonarodzeniowych szopek. Swoją narrację argumentował tym, że mogłoby to zostać odebrane jako „potencjalnie obraźliwe”. Parlament Europejski coraz bardziej ukazuje swe antychrześcijańskie oblicze. Widać wyraźnie jak na dłoni opiewaną wszędzie ideę europejskiej równości i tolerancji. W ramach tej równości i tolerancji, z „oczywistych” i „potencjalnie obraźliwych” powodów, zabrania się wystawiania szopek bożonarodzeniowych, zezwala się natomiast na bluźniercze szydzenie z najważniejszych dla katolików wartości.

Na koniec warto zadać pytanie odrealnionym lewackim eurokratom: Czy siedziba Parlamentu Europejskiego miejscem, w którym promuje się bluźniercze i obraźliwe dla chrześcijan obrazy?

Artur Dąbrowski

Źródło: Zdjęcie Twitter.com/ Il Giornale

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dyktatura ideologów
Next post „Wolność to bardzo dobry koń, na którym trzeba jednak dokądś pojechać”