Widmo dalej krąży po Europie

Read Time:1 Minute, 28 Second

‼️W ogłoszonym przez przez K. Marksa i F. Engelsa w lutym 1848 r. w Londynie «Manifescie komunistycznym», widnieje postulat zniesienia instytucji rodziny. Oczywiście taki stan rzeczy spotkał się z olbrzymią krytyką ze strony wielu instytucji. Autorzy deklaracji programowej komunizmu odnosząc się do takiego stanu rzeczy stwierdzili, że: 👉”Najradykalniejsi nawet powstają z oburzeniem przeciw temu obrzydliwemu zamiarowi komunistów”👈‼️.

‼️W opinii Marksa i Engelsa, przeciwko komunizmowi sprzysięgły się 👉”wszystkie potęgi starego społeczeństwa: papież i car, Metternich i Guizot, francuskie radykały i niemieckie szpiegi… wzięły się za ręce w świętej za niem pogoni”👈. W związku z tym „potęgom starego społeczeństwa” komuniści wypowiedzieli totalną wojnę👈‼️.

‼️Oczywiście utopijną wizję zniesienia rodziny odnajdujemy u Engelsa w jego „Pochodzeniu rodziny, własności prywatnej i państwa”. To tam napisał min.: „Pierwszym warunkiem wyzwolenia żony jest wprowadzenie całej płci żeńskiej do publicznego przemysłu”. Taki stan rzeczy, jak zaznacza autor: „wymaga obalenia monogamicznej rodziny jako ekonomicznej jednostki społeczeństwa”‼️.

‼️Stare przysłowie mówi, że „im dalej w las, tym więcej grzybów”. Dzisiaj odnoszę wrażenie, że im więcej czasu dzieli nas od proklamowania «Manifestu komunistycznego», z tym większą ilością wykwitów ideologii marksistowskiej mamy do czynienia‼️.

‼️👉”Nie możemy zlikwidować nierówności pomiędzy kobietami i mężczyznami zanim nie zniszczymy małżeństwa”👈, pisała ikona amerykańskiego radykalnego feminizmu, Robin Morgan. Z kolei inna wojująca feministka, Valerie Solanis, nie tylko pogardliwie nazywała mężczyzn samcami, ale domagała się fizycznej eksterminacji mężczyzn. Ostatni postulat Solanis zmaterializowała, strzelając do Andy’ego Warhola. Prawie pół wieku temu Nancy Lehmann i Helen Sullinger w «Deklaracji Feminizmu» stwierdziły, że małżeństwo jest narzędziem kontroli kobiety przez mężczyznę. Zatem 👉”koniec instytucji małżeństwa, jest warunkiem niezbędnym do Wyzwolenia kobiet”👈‼️.

🎯Skoro zaczęliśmy Manifestem, to jego treścią również zakończymy. Niestety, jesteśmy świadkami tego, że proletariusze wszystkich krajów połączyli się po to, by zadać cywilizacji zachodniej śmiertelny cios wprowadzając gdzie tylko mogą jakiekolwiek formy imitujące małżeństwo🎯.

AD

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ósmy dzień nowenny przed uroczystością NMP Częstochowskiej
Next post Szpital w Vancouver zaproponował eutanazję kobiecie chorującej na depresję