Niech puste miejsce przy wigilijnym stole przypomina nam o tych, których pośród nas nie ma

Read Time:1 Minute, 18 Second

„A nadzieja znów wstąpi w nas,
Nieobecnych pojawią się cienie.
Uwierzymy kolejny raz,
W jeszcze jedno Boże Narodzenie.
I choć przygasł Świąteczny gwar,
Bo zabrakło znów czyjegoś głosu.
Przyjdź tu do nas i z nami trwaj,
Wbrew tak zwanej ironii losu”.

Boże Narodzenie to czas w którym Jezusie Chrystusie odkrywamy na nowo tajemnicę naszego życia. W tym dniu dotykamy prawdy, którą doskonale wyraża soborowe stwierdzenie, że: „Tajemnica człowieka wyjaśnia się naprawdę dopiero w tajemnicy Słowa Wcielonego”(KDK 22). Boże Narodzenie to również czas refleksji nad tajemnicą życia, to adorowanie narodzonego Syna Bożego wspólnie z Maryją i Józefem.

W tajemnicę życia wpisana jest tajemnica życia wiecznego. Dlatego w naszemu przeżywaniu radości ze wspólnego przebywania przy wigilijnym stole towarzyszyć powinna pamięć i modlitwa za tych członków Akcji Katolickiej, których pośród nas już nie ma. Oni odeszli po to by żyć, lecz tym razem „będą żyć wiecznie”. Boże Narodzenie to również czas rozumienia kluczowej dla naszego życia prawdy, że „Bóg przyszedł do każdego z nas jako bezbronne dziecko. Nawet jeżeli wspomninienia o zmarłych powodują w nas ból, to pamiętajmy w tej sytuacji o trafnej wypowiedzi ks. Piotra Pawlukiewicza: „To nie jest tak, że oni umarli, a my żyjemy. To oni żyją, a my umieramy”.

Stając dziś symbolicznie nad grobem mieszkańca Kłobucka, prezesa Akcji Katolickiej Diecezji Częstochowskiej, Lucjusza Bugajskiego, odznaczonego za pracę na rzecz Kościoła przez Stolicę Apostolską medalem „Pro Ecclesia et Pontyfice”, pragnę przychodzącemu na świat Zbawicielowi, polecić wszystkich zmarłych członków Akcji Katolickiej oraz Księży Asystentów Diecezjalnych, którzy celebrują Boże Narodzenie w Niebie.

Dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Bóg przez ciebie chce dokonać wielkich rzeczy Czy zgadzasz się na to?
Next post Radością narodzenia Pańskiego dzielą się z nami przez oraz asystent DIAK