„Brońmy Królowej!” – Nasz Dziennik o inicjatywie modlitewnej na Jasnej Górze

Read Time:2 Minute, 18 Second

W dzisiejszym, środowym wydaniu „Naszego Dziennika” informujemy Polaków o inicjatywie modlitewnej „Broń Królowej”, która będzie miała miejsce 16 lipca na Jasnej Górze. Środowiska katolickiego laikatu skupione wokół Królowej Polski, wspólnie ze swymi kapłanami modlić się będą na Jasnej Górze. Jest to ogólnopolska odpowiedź na prowokacyjną organizację tzw. parady równości, którą środowiska LGBT chcą rozpocząć w uroczystość Najświętszej Maryi Panny pod Jasną Górą.

Zapraszając Państwa na Obronę Jasnej Góry, którą stanowi spotkanie modlitewne, zachęcamy jednocześnie do zapoznania się z artykułem red. Krzysztofa Gajkowskiego „Brońmy Królowej”, w którym ks. prof. Paweł Bortkiewicz oraz przedstawiciel organizatorów modlitewnej inicjatywy, dr Artur Dąbrowski, zapoznają opinię publiczną z obroną Jasnej Góry przed środowiskiem LGBT, które podczas poprzednich parad dopuszczało się m.in. profanacji ikony Matki Bożej Częstochowskiej.

W wywiadzie dla „Naszego Dziennika” ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr podkreśla, że Kościół katolicki jasno prezentuje prawdę o stworzeniu świata przez Boga, o dokonanym przez Niego zbawieniu człowieka, a nie orientacji seksualnej. Ksiądz Bortkiewicz dopowiada przy tym, że atak środowisk lgbt na te prawdy to wojna cywilizacyjna, której nie da się zakończyć żadnym kompromisem. Dlatego katolicy nie mogą pozostać obojętni na tego rodzaju ataki. Reakcja jest potrzebna. Reakcja w tej materii, jak zaznacza ks. Bortkiewicz nie może być agresją, ale to przede wszystkim modlitwa. Z taką postawą iść musi w parze promocja piękna naszej wiary.

Odpowiedzią na próbę profanacji Jasnej Góry jest inicjatywa „Broń Królowej!” Jest to nasza modlitewna odpowiedź, którą robimy z szacunkiem dla drugiego człowieka, w której modlimy się za tych, którzy chcą nas atakować. Zapraszamy osoby z drugiej strony barykady do nas, by przemyślały swoją postawę i swoje zachowanie. Jasna Góra nie jest Górą Tęczową jak nawoływali uczestniczy poprzednich podobnych marszy. Tęcza LGBT nie jest tęczą biblijnego przymierza ze Starego Testamentu. To jest miejsce święte, Boże, w którym usłyszeć można prawdę o pięknie bożego stworzenia i Bogu, który pragnie naszego zbawienia, stwierdza dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce.

Dodaje przy tym, że obecnie w środowiskach katolickich dominuje marazm, który trzeba przełamać. Tak jak mówi Ojciec święty Franciszek musimy wstać z kanapy. Bierzmy przykład z tych, którzy potrafią przerwać urlop, by przyjechać i stanąć w obronie Jasnej Góry. Porzucenie bezczynności, to konieczność podjęcia katolickiej formacji duchowej i odważnego stanięcia po stronie prawdy i po stronie Kościoła. Jest to czwarty taki marsz, w działaniach środowisk LGBT widać systematyczność, a to sprawia że i my musimy odpowiadać systematycznie, a więc z aprobatą naszą pasterzy. Czekamy na wsparcie biskupów, by stanęli z nami w obronie  Królowej, Matki Bożej Jasnogórskiej.  Naszą odpowiedzią nie jest kontrmanifestacja, ale spotkanie modlitewne, w którym prosić będziemy za uczestników marszu i w intencji odnowienia ducha Narodu polskiego. Jeżeli będziemy bezczynni, rewolucja nas pochłonie.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem i oczywiście zakupem „Naszego Dziennika”.

Mateusz Janik – Broń Królowej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Prezes Dąbrowski o polskim sądownictwie
Next post Rzecznik AK o prowokacji środowisk LGBT pod Jasną Górą