Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Read Time:1 Minute, 54 Second

Sowieci po nieudanej próbie narzucenia Polsce komunizmu w 1920 r., ponad dwadzieścia lat później w nowych granicach Polski „zaszczepiali” obcą naszemu narodowi, jego tradycji i kulturze, ideę marksistowsko-leninowską, inspirując się powiedzeniem: „Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica”. Oczywiście z podporządkowanego sobie PRL-u, uczynili nic więcej, jak Prywatne Ranczo Lenina.

Sowieci mieli świadomość, że społeczeństwo polskie odnosi się do władzy komunistycznej w sposób nieufny i wrogi. W związku z tym, rekrutowali w swoje szeregi ludzi z nizin społecznych i biedoty. Pośród rekrutów trafiali się analfabeci oraz bezrolni chłopi. Polacy w hierarchii władzy i administracji, zajmowali najniższe, dolne i szeregowe pozycje.

ak podają źródła: „Wyższe stanowiska obejmowali dowódcy i funkcjonariusze sowieccy. Część z nich wcieliła się w rolę „zastępczych” Polaków, tzw. „POPÓW” (Pełniący Obowiązki Polaka)”. Jak zauważa Barbara Stanisławczyk, w marcu 1945 r.: „Popi stanowili 53% wszystkich oficerów w „polskich” siłach zbrojnych. W grudniu 1945 r. 54 na 63 polskich generałów (czyli 86%) i 228 z 309 pułkowników (74%) stanowili oficerowie Armii Czerwonej. W sumie Sowieci stanowili ok 40 % „polskiego” korpusu oficerskiego”.

Żeby zrozumieć system funkcjonowania uruchomionej w Polsce sowieckiej „machiny śmierci”, wymierzonej wprost w „Żołnierzy Wyklętych”, przytoczę w tym miejscu wypowiedź rosyjskiego myśliciela, Mikołaja Bierdiajewa. W swej publikacji: „Źródła i sens komunizmu rosyjskiego”, Bierdiajew stwierdza: „Komunista nie może żyć bez wroga, bez negatywnych uczuć do wroga, traci patos, kiedy wróg nie istnieje. Jeśli wroga nie ma, to trzeba go wymyślić” .

takiej sytuacji, już nikt i nic, nie jest w stanie przeszkodzić temu, by w stosunku do wskazanego przez system wroga, używać niemoralnych środków. W sowieckim wydaniu komunizmu „wszystko jest dozwolone w stosunku do wroga, którego przestaje uważać się za człowieka”.

W dniu 1 marca upamiętniamy żołnierzy polskiego antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, wobec których przez szereg lat państwo komunistyczne budowało szkalującą ich oraz ich rodziny historyczną propagandę. W celu odkłamania najnowszych i trudnych kart historii oraz przywracania pamięci o polskich bohaterach z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2010 r. ustanowiono Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Jego obchody celebrujemy właśnie dniu 1 marca, nawiązując symbolicznie w ten sposób do marcowej daty 1951 r., kiedy to komuniści wykonali wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Pamiętajmy, że komuniści chcieli zakopać na zawsze pamięć o Żołnierzach Wyklętych, nie przewidzieli jednak, że staną się ziarnem, które wyrośnie.

Artur Dąbrowski

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Prokuratura sprawdza uchwałę Rady”
Next post „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki”