Dr Artur Dąbrowski w „Aktualnościach dnia”

Read Time:2 Minute, 59 Second

We środę (3.04.2024) w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja miałem okazję podzielić się na temat tego, co obecnie rządzący Polską mają do zaproponowania obywatelom. „Promuje się styl życia, który jest zgodny z zasadami rewolucji kulturowej. W parze z narracją lewicową idzie – przepraszam za określenie – odmóżdżanie młodych pokoleń. Mamy w Polsce poligon doświadczalny”.

Promuje się styl życia, który jest zgodny z zasadami rewolucji kulturowej. W parze z narracją lewicową idzie – przepraszam za określenie – odmóżdżanie młodych pokoleń. Mamy w Polsce poligon doświadczalny – mówił w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej. 

Od 2 do 8 kwietnia w Kościele katolickim trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Modlitwa ta jest potrzebna, ale potrzebny jest również zdecydowany sprzeciw wobec dążeń liberalno-lewicowej większości parlamentarnej. Na następnym posiedzeniu Sejmu pod obrady trafi kolejny projekt dotyczący legalizacji zabijania nienarodzonych dzieci praktycznie na życzenie. Oprócz tego rządzący zamierzają wdrożyć „plan B” w kwestii ustanowienia nieograniczonego dostępu do wczesnoporonnych tabletek „dzień po”, które usiłuje się przedstawiać w mediach jako „antykoncepcję awaryjną”.

– Ci ludzie ubzdurali sobie wprowadzenie (…) pigułki „dzień po”. Dlaczego? Ponieważ oni nie uznają życia poczętego za człowieka od momentu poczęcia. (…) Oni nam powtarzają, że to jest jakiś „zlepek komórek”, że to jest „embrion”, że – jak mówiła jedna „wybitna znawczyni wiedzy antropologicznej” – mamy do czynienia z jakimś pasożytem, który jest w organizmie kobiety. To jest wręcz skandal! – podkreślił dr Artur Dąbrowski.

Zdaniem prezesa Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej środowiska liberalno-lewicowe mają obecnie tylko jedną ofertę dla młodego pokolenia, jaką jest promocja rozwiązłości.

– Mamy tutaj do czynienia jeszcze z faktem, który pokazuje, że tak naprawdę promuje się styl życia zgodny z zasadami rewolucji kulturowej. (…) W parze z narracją lewicową idzie – przepraszam za określenie – odmóżdżanie młodych pokoleń. (…) Mamy poligon doświadczalny w Polsce, która jest w Europie jeszcze ostoją pod względem normalności. Mam tutaj na myśli oczywiście obronę tradycyjnych wartości – zwrócił uwagę gość „Aktualności dnia”.

Według rozmówcy Radia Maryja obecny obóz rządzący nie ma do zaoferowania nic poza wdrażaniem założeń wspomnianej rewolucji kulturowej. Politycy Koalicji 15 października mają dzięki temu temat zastępczy, by nie zajmować się rozwiązywaniem realnych problemów.

– Dlaczego to robią? Ponieważ wiedzą, że to wywołuje pewne emocje, pewne nastroje. Oni idą – przepraszam za kolokwializm – jak po bandzie. Proszę zwrócić uwagę: nie mają programu dla rolników, nie mają programu na mieszkania, nie mają programu na perspektywę edukacyjną, ale mają program na niszczenie Polski – zaznaczył dr Artur Dąbrowski.

Zapowiadane są m.in. sankcje dla lekarzy, którzy będą odmawiali wykonania tzw. aborcji.

– Mamy typowo marksistowski system myślenia: „Kto nie jest z nami, jest przeciwko nam”. Pani minister zdrowia i cały rząd Donalda Tuska mają taką siłę sprawczą, że pozbawiają lekarza elementarnego prawa (…) do własnego sumienia. (…) Oni mówią, że kobieta chce mieć wybór w kwestii aborcji, a lekarz nie ma mieć prawa wyboru, czy dokonać tego czynu, czy nie. Mamy do czynienia z ideologią. Będziemy mieli system, który będzie karał (najprawdopodobniej finansowo) szpitale, a druga kwestia jest taka, że będzie się dyskredytowało autorytet lekarzy i w ten sposób rządzący będą chcieli ich przymusić do działania wbrew swojemu sumieniu oraz wbrew prawu obowiązującemu w Polsce (i to nie tylko w Polsce, bo podpisaliśmy międzynarodowe dokumenty w tej materii). (…) Mamy do czynienia nie tylko z degrengoladą, ale mamy też do czynienia z jawnym niszczeniem autorytetu prawa, autorytetu edukacji i etosu, jakim cieszył się lekarz – mówił gość „Aktualności dnia”.

Prezes Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej przypomniał w tym kontekście słowa św. Jana Pawła II o tym, że „demokracja bez wartości staje się dyktaturą”.

Całość rozmowy z dr. Arturem Dąbrowskim jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Katyń – zbrodnia bez sądu i kary”
Next post Chrystus z ranami po sowieckiej pepeszy