Mocna lektura na wakacje

Read Time:2 Minute, 58 Second

Od ponad pół wieku, co rok w miesiącu styczniu czołowe postacie świata polityki i biznesu kierują swoje kroki na Światowe Forum Ekonomiczne w Szwajcarii do Davos. O ile Światowe Forum Ekonomiczne przedstawia się jako znana powszechnie medialna inicjatywa, o tyle imię i nazwisko prezesa tej inicjatywy nie do końca wiele mówi. Klaus Schwab – prezes Światowego Forum Ekonomicznego swoimi wypowiedziami niejednokrotnie wywołał konsternację i wprawiał w osłupienie opinię publiczną.

W 2021 r. Schwab w ramach inicjatywy noszącej nazwę „Wielkiego Resetu”, Schwab ogłosił światu swój manifest, który najlepiej oddają jego słowa: „Nie będziesz nic posiadał i będziesz szczęśliwy”. Oczywiście wypowiedź Schwaba wywoła szok. Niestety w wielu zatrważających wypowiedziach Klausa Schwaba odnajdujemy ideę stworzenia nowego rodzaju społeczeństwa, które za przysłowiową miskę soczewicy porzucić ma własną tożsamość narodową, religijną w celu zatopienia się w bezpodmiotowym proletariacie.

Magdalena Ziętek-Wielomska w publikacji „Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd”, doskonale obnaża absurdalne pomysły twórcy Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Na kartach książki poznajemy historię świata Schwaba, którą podzielił na czas BC i AC, czyli „before and after coronavirus”. Tym samym globalista Schwab przekonuje, że w rzeczywistości obecnej mamy już do czynienia z zakończeniem się epoki „After Christ”, czyli „po narodzeniu Chrystusa” – Era Chrześcijaństwa. Obecnie trwa Nowa Era i Nowa Normalności. W zaplanowanym przez Schwaba systemie światem „rządzić będą globalne korporacje, sprzymierzone z technokratami rządzącymi zarówno poszczególnymi państwami, jak i instytucjami międzynarodowymi, ze społeczeństwem obywatelskim, które będzie ściśle kontrolowane przez NGOs finansowane przez korporacje i biurokratów”.

 Źródło zdjęcia: Klaus Schwab – Flickr / Moritz Hager (CC BY-NC-SA 2.0)

„Każda epoka potrzebuje swojego mitu albo religii: Nowym Mitem ludzkości ma być kult Matki Ziemi, a jego kapłanami – globalistyczne elity. O wprowadzaniu ludzkości do Nowej Ery mówiło się już od dawna, powstało na ten temat także wiele publikacji. Niestety większość z nich bardziej wzbudzała u czytelników lęk niż tłumaczyła otaczającą nas rzeczywistość. Częściowo wynikało to ze złożoności tej kwestii. Śledząc rozwój agendy na rzecz Nowej Ery natrafimy na angielskich naukowców, skoncentrowanych na problemie stworzenia całkowicie stabilnego społeczeństwa (Bertrand Russell, Aldous Huxley); prawdziwego zabójcę zachodniej filozofii – Frederica Spiegelberga, który postanowił obalić „tyranię abstrakcyjnego rozumu”; filozofów, psychologów i antropologów związanych z Esalen Institute działających na rzecz „zwiększania ludzkiego potencjału” (Gregory Bateson, Abraham Maslow, Fritz Perls) czy w końcu założyciela Global Business Network, futurologa i przedsiębiorcę, który zainspirował choćby Steve’a Jobsa – Stewarta Branda. Ten ostatni, symbolizuje także drugą stronę tego samego medalu – globalne korporacje”.

Na tym samym odcinku działa Klaus Schwab, który do tej skomplikowanej układanki wnosi jeszcze jeden element: niemieckie koncepcje imperialne i gospodarcze, które wyrastają z niemieckiej tradycji potępiającej indywidualizm i liberalizm. Globaliści, w opinii autorki publikacji, swoją władzę sprawują poprzez tworzenie ogólnospołecznych narracji, w których ich postulaty przedstawiane są jako rzekomo legitymizowane przez naukę czy też te dostarczające najoptymalniejszego rozwiązania problemów, z którymi musimy się mierzyć”.

„Przede wszystkim Schwab to wyznawca popularnego
w Niemczech imperialnego przekonania, ze ludzkość musi
stać się polityczną, etyczną i religijną jednością”.

Magdalena Ziętek-Wielomska w publikacji „Imperium Klausa Schwaba.
Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd”.

W czasie wakacji warto z całą pewnością warto sięgnąć po publikację Magdaleny Ziętek-Wielomskiej „Imperium Klausa Schwaba”, która ukazuje nadzwyczaj dobitnie, jak twórca Światowego Forum Ekonomicznego, na modłę globalistów próbuje uszczęśliwić miliony osób realizując własną wizję świata, z której wynika jasno, że jeżeli nie przyjmujesz założeń planu globalistów oraz ich przedstawiciela Klausa Schwaba, to po prostu można mieć problemy. Kim jest Klaus Schwab oraz rewolucja globalistów dowiemy się z niezwykle ciekawej książki Magdaleny Ziętek-Wielomska w publikacji „Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd”.

Krzysztof Król

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post W jakiej Europie się zestarzejemy?
Next post Nasze audycje w Radio Jasna Góra