Zgoda Tuska na aborcję do 12. tygodnia od poczęcia

Read Time:1 Minute, 46 Second

W środę 24 stycznia podczas konferencji prasowej premier Donald Tusk powiedział: „Jesteśmy gotowi do złożenia w najbliższych godzinach w Sejmie projektu o legalnej i bezpiecznej aborcji do 12. tygodnia”.

We środę wieczorem klub KO złożył projekt ustawy liberalizującej prawo do aborcji. Szczegóły przedstawiła Monika Rosa. „Aborcja w Polsce musi być legalna, dostępna i musi być bezpieczna. O to walczyłyśmy na ulicach miast i dlatego jako KO składamy projekt ustawy, który daje nam poczucie bezpieczeństwa, który mówi o tym, że do 12. tygodnia kobiety mogła zdecydować, czy przerwać ciążę czy chce w tej ciąży chce być. Spełniamy nasze obietnice, byśmy czuły się bezpiecznie” – stwierdziła poseł Rosa na zamieszczonym przez siebie filmie wideo na serwisie X.

Do sprawy legalizacji aborcji odniósł się Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak. Duchowny stwierdził, że rządowa zgoda na aborcję do 12. tygodnia od poczęcia oraz szerokiego udostępnienia „pigułki dzień po” „pod pozorem eufemistycznie brzmiących haseł, tak naprawdę niosą ze sobą śmierć człowieka”.

Rzecznik KEP przypomniał również, że tzw. aborcja jest „przerwaniem ludzkiego życia, ponieważ dla każdego, kto uczciwie spojrzy na sprawę, życie zaczyna się w chwili poczęcia”. – W łonie matki jest już żywy człowiek. Nie mam najmniejszej wątpliwości, że nigdy nie będzie żadnego poparcia ze strony Kościoła dla tego typu poczynań. Aborcja jest poważnym wykroczeniem przeciwko życiu ludzkiemu – wskazał Ks. Gęsiak.

Papież Franciszek zwraca uwagę na fakt, że cud narodzin przypomina o najwyższym z przysługujących nam praw, tym do istnienia. Papież stwierdza jednoznacznie, że „Kościół musi zabierać jasny głos na temat aborcji i godności człowieka”. Ojciec Święty zachęca nas do tego, aby mówić o tym temacie, „zaczynając od wsłuchania się w głos nienarodzonego dziecka”.

W dwunastym tygodniu życia człowieka w łonie matki pracę rozpoczynają mięśnie odpowiadające za chwytanie, oddychanie, fonację i ssanie, wykształcone zostają narządy wewnętrzne, dziecko ma ok 6 cm długości, średnie tętno dziecka wynosi około 167 bpm, a mózg dziecka zaczyna produkować hormony.

Panie premierze już dawno temu prezydent USA Ronald Reagan walcząc z aborcją powiedział: „Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić”. Pan zdążył się urodzić, dlatego proszę dać szansę narodzenia się dzieciom poczętym.

Artur Dąbrowski – prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Tusk zadecydował – pigułka „dzień po” dostępna bez recepty od 15. roku życia
Next post Przewodniczący KEP apeluje w sprawie aborcji